שתף קטע נבחר

העבודה: כבל יפרוש מתפקיד יו"ר הסיעה

מזכ"ל מפלגת העבודה הודיע כי בכוונתו להתפטר מתפקידו המקביל כיושב ראש הסיעה, אותו הוא ממלא מאז הדחתו של היו"ר הקודם. התפטרותו תיכנס לתוקף לאחר פגרת הכנסת. המועמדות להחליפו: אורית נוקד וקולט אביטל

יושב ראש סיעת העבודה בפועל, חבר הכנסת איתן כבל, שלח היום (רביעי) מכתב ליושב ראש המפלגה, אהוד ברק, בו הודיע על כוונתו לעזוב את התפקיד. כבל, המשמש גם כמזכ"ל המפלגה, אייש את תפקיד יושב ראש הסיעה מאז הדחתו של היו"ר הקודם, ח"כ יורם מרציאנו.

 

במכתב ציין כבל כי החליט להשיב את הפיקדון שניתן בידיו לזמן מוגבל. התפטרותו צפויה להיכנס לתוקפה בתום פגרת הקיץ של הכנסת, ובמפלגת העבודה מעריכים כי לתפקיד יושב ראש הסיעה הבא יכנסו חברת הכנסת אורית נוקד או חברת הכנסת קולט אביטל.

 

כבל מונה לתפקיד לאחר הדחתו של יושב הראש הקודם, יורם מרציאנו, שפרש מהתפקיד לפני למעלה משישה חודשים. זאת בעקבות ניסיונות של מקורביו של היו"ר ברק לשכנעו לפרוש מהתפקיד על רקע היחסים בין השניים.

 

כבל ניסה בחודשים האחרונים, מאז קיבל עליו את התפקיד, להשליט סדר בסיעה ולהביא לפעילות מאוחדת של חברי הכנסת. זאת, על רקע החלטתם של חבלק מהחברים לפעול באופן עצמאי, לעתים אף בניגוד להחלטות הסיעה.

 

דוגמא למחלוקות במפלגה הוצגה רק היום, כשמליאת הכנסת העבירה הצעת חוק של חבר הכנסת עמיר פרץ בנושא תשלום שכר מינימום לחיילים בשירות סדיר.

בישיבת הסיעה שהתקיימה ביום שני ביקש כבל מפרץ למשוך את הצעת החוק, אולם זה סירב לדרישה.

 

גורמים בעבודה ציינו כי עזיבתו של כבל את התפקיד מובנת, על רקע העובדה כי הוא מחזיק במקביל בשני תפקידים מרכזיים - מזכ"ל המפלגה ויו"ר הסיעה. בנוסף, הדגישו הגורמים כי החלטתו של כבל אינה מעידה על יחסיו עם יושב הראש ברק, הנחשבים לטובים. השניים סיכמו כבר עם מינויו של כבל כי ימלא את התפקיד במשך תקופה מוגבלת בלבד.  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
כבל. משיב את הפקדון שניתן לו
צילום: ירון ברנר
ברק. השניים סיכמו על כהונה זמנית
צילום: דניאל בר און/ג'יני 5
מומלצים