שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  רוצה ללדת בן? תאכלי בלי חשבון (בעיקר דגני בוקר)

  אמא, שימי לב: התזונה שלך קובעת את מין הילוד. חוקרים בריטים שבדקו מאות נשים מצאו כי תזונה עתירת קלוריות לפני ההתעברות מגבירה את הסיכוי ללידת זכרים וקערת קורנפלקס יומית אף תגביר את הסיכוי לבן

  רוצה ללדת בן? תתחילי לזלול: מחקר שכלל מאות נשים בבריטניה מצא כי הסיכוי ללדת בן עולה ככל שהתזונה לפני ההריון עתירת קלוריות. הממצאים הללו הם הראשונים המצביעים על כך שהרגלי התזונה סביב רגע ההפרייה משפיעים על מין העובר.

   

  המחקר, שכבר מעורר הדים בעולם, פורסם בגליון החדש של כתב העת של האגודה הבריטית למדעי הביולוגיה. החוקרים מאוניברסיטאות אוקספורד ואקסטר העבירו שאלונים בקרב 740 נשים שהתעברו לראשונה, באשר להרגלי התזונה שלהן בשנה שלפני הכניסה להריון.

   

  בהמשך חולקו הנשים לשלוש קבוצות: אלה שצרכו תזונה עתירת קלוריות, אלו שצרכו כמות ממוצעת של קלוריות, ואלו שצרכו תזונה דלת קלוריות. החוקרים אספו מידע במהלך שלוש תקופות: לפני ההתעברות, בשבוע ה-16 להריון, ובין השבוע ה-16 לשבוע ה-28 להריון.

   

  החוקרים מצאו כי 56% מהנשים שצרכו תזונה עתירת קלוריות הביאו לעולם בנים, בהשוואה לשיעור לידת בנים בן 45% בקרב הקבוצה שצרכה תזונה דלת קלוריות. אף אחת מהנשים לא הוגדרה כסובלת מהשמנת יתר. הנשים גם לא ידעו מה מין העובר ברחמן עד ללידה.

   

  לראשונה: קשר בין תזונה למין היילוד

  "לראשונה הראינו כי קיים קשר בין תזונת האם לבין מין הילוד", אמרה ראש צוות החוקרים, ד"ר פיונה מתיוס המתמחה בביולוגיה של יונקים, "נראה שהאם יכולה להשפיע על הישרדות הזרעון או על הביצית המופרית כבר בשלבים מוקדמים, כנראה עוד לפני ההשרשה ברחם".

   

  כאשר בחנו החוקרים לעומק את תזונת הנשים, הם מצאו קשר הדוק של כמה מוצרי מזון לתוצאות מין העובר. כך למשל, 59% מהנשים שאכלו דגני בוקר כל יום הביאו לעולם זכרים, בהשוואה לשיעור לידת זכרים בן 43% בקרב נשים שמעולם לא צרכו דגנים.

   

  מנגד, לא נמצא קשר בין המיתוס לפיו צריכת בננות (פרי עתיר באשלגן) מגבירה את הסיכוי ללידת בנים, או שצריכה גבוה של חלב בעל רמות סידן גבוהות, גורמת ללידת בנות. למעשה, תזונה עתירת סידן הראתה כי הסיכוי ללידת בנים דווקא, היה גבוה יותר.

   

  הקשר בין התזונה למין הילוד מוכר עוד ממחקרים על הפריות מבחנה: רמות גבוהות של סוכר בדם האם מגבירות את הסיכוי להתפתחות עוברים ממין זכר. אלה הנוהגים לדלג על ארוחת הבוקר, גורמים לירידה ברמות הסוכר בגוף אשר מפרש את המצב כחסר מזון.

   

  הממצאים הללו, לדברי החוקרים, מקבילים לתצפיות שנערכו בבעלי חיים. כך למשך, הסיכוי ללידת נקבה בטבע גבוה יותר בעת מחסור במזון, משום שמבחינה אבולוציונית הנקבה בעלת פוטנציאל נמוך משל הזכר ליצור צאצאים. מנגד, אצל הזכרים פוטנציאל יצירת צאצאים לרוב גבוה תמיד, גם כאשר קיים מחסור במזון.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  קערה כזו על הבוקר, והסיכוי ללדת זכר עולה פלאים
  צילום: index open
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים