שתף קטע נבחר
צילום: index open, liquidlibrary

חוגגים עצמאות: משפחה עם זנב

ליצ'י עברה התעללות קשה על ידי נערים בשדרות, סקיפר העיוור ננטש על ידי בעליו, קלרה הקטנה המתינה לאימוץ חודשים רבים ובארס החתול זכה לחיים חדשים. ארבעה סיפורים מרגשים על משפחות שהעניקו עצמאות חדשה לחבר חדש עם זנב

סקיפר, לברדור בן שנתיים וחצי המתין זמן רב למשפחה מאמצת. "הוא ננטש על ידי בעליו לאחר שהתעוור ונזקק למשפחה נדיבה ומיוחדת במינה, שתוכל לטפל בו למרות מגבלותיו", מציינת דבורה רוט מהכלבייה העירונית בתל-אביב, בה המתין לאימוץ.

 

למרבה המזל, ורדה גולט, תושבת בת-ים ואם לבת עיוורת הנעזרת בכלב נחייה הגיעה בזמן. "כלבתה של בתי פרשה לפנסיה לפני מספר שנים וקיבלה במקומו כלב צעיר. במקום למסור את הכלבה למשפחה מאמצת, החלטתי לקחת אותה תחת חסותי. היא הלכה לעולמה לא מזמן בגיל 15 ומאז חלמתי לאמץ כלב נוסף", מסבירה ורדה.

 


כלב עיוור שננטש על ידי בעליו. סקיפר (בולי)
 

לאחר שוטטות ברשת בין אתרי עמותות למען בעלי-חיים, היא הגיעה לאתר הכלבייה העירונית והבחינה בתמונתו של סקיפר, שקיבל את הכינוי "בולי". לדבריה, תמונתו הזכירה לה את כלבתה המנוחה. "כשגיליתי שהוא עיוור, ידעתי שהסיכויים שלו להגיע לבית נמוכים מאוד ובו ברגע הלב שלי אמר לי לקחת אותו אלי".

 


שומרת כלבי אנוכי. סקיפר וזואי
 

סקיפר, אומץ לפני ארבעה חודשים והחל את חייו החדשים במקום בטוח. "היה לו קשה להתאקלם בהתחלה, הוא היה מבולבל ומסכן. היום הוא משחק עם זואי, כלבת בוקסר בת עשר, דיירת ותיקה בבית והם מבלים ביחד". מספרת ורדה ומוסיפה כי חוש השמיעה והריח המפותחים של סקיפר, מפצים על אובדן הראייה. "הוא כלב ממושמע מאוד שיודע איך להתמצא ברחבי הבית. אני אוהבת לשחק איתו בכדורגל מיוחד על דשא בעזרת כדור המכיל פעמון, הוא למד לזרוק ולרוץ אחריו. זה תענוג גדול לראות אותו מאושר ועצמאי".

 
  • "כלבייה עירונית תל-אביב " - בלב העיר ת"א נמצאת הכלבייה העירונית המטפלת בעשרות כלבים הממתינים לבית חם. כתובת: רחוב ש"י עגנון 1, פינת אבן גבירול ליד מתחם רידינג, ת"א. ליצירת קשר בדוא"ל או בטלפון: 054-7204228

 


 

מריה גרבלקס, תושבת קרית-גת הגיעה בינואר השנה לתערוכת החתולים השנתית בראשון-לציון, בה לקחו חלק גם פעילי "אגודת חובבי החתולים בישראל - חיפה", שהציגו למבקרים חתולים המיועדים לאימוץ. מריה פגשה שם לראשונה גור חתולים מתוק ופרוותי.

 


אהבה ממבט ראשון. בארס מפתח סקרנות בריאה

 

"היא התאהבה בגור בשם "בארס" ומהרגע הראשון, אחרי שהוציאה אותו מהכלוב, היא החליטה לקחת אותו עימה הביתה", מספרת מאיה רינגלר, דוברת העמותה.  "כעבור חודש הוא הצטנן וחלה בשפעת". למרות טיפול רפואי מסור, מצבו של בארס לא השתפר ומריה כמעט והרימה ידיים. לבסוף, החתול השובב הבריא

 


"נותן ביסים קטנים". מריה ובארס

 

""זהו החתול החמישי שאני מאמצת והאחרון מת בגיל 17 בשיבה טובה", מגלה מריה. "בארס, כיאה לגור בן שבעה חודשים, אוהב להשתולל ולשחק. בבוקר, אחרי שהוא מקבל את מנת הליטופים שלו, הוא הולך לנמנם ובלילות, כשהוא ער לחלוטין, הוא מגיע לתת לי ביסים קטנים. אני שמחה שהיתה לי אפשרות להעניק לו עצמאות מחודשת ובית חם". 

 

 


 

כלבה מעורבת קטנה וחומה נמצאה ביולי שעבר בעיר שדרות על ידי חבורת סטודנטיות ממכללת "ספיר", במהלך אחת ממתקפות הקסאמים בעיר. הגורה שזכתה לשם "קסאם", עברה התעללות קשה ומתמשכת על ידי נערים. "הם היכו אותה, קשרו אותה הפוך מהרגליים והרעיבו אותה", מספרת אתי אלטמן, דוברת עמותת "תנו לחיות לחיות". הסטודנטיות יצרו קשר עם אלטמן וביקשו ממנה סיוע רפואי ועזרה במציאת בית לכלבה.

 


עברה התעללות קשה. ליצ'י (קסאם) לאחר שהוצלה

 

אמבולנס העמותה אסף את הכלבה והביא אותה לטיפול במרפאתו של ד"ר שילנסקי בתל-אביב. "קסאם נמצאה במצב של תת-תזונה ואיבדה את רגלה האחורית", היא אומרת. "לאחר תהליך שיקום ארוך מצאנו לה בית, אך היא לא הסתדרה בו ורק לפני שלושה חודשים היא מצאה סוף סוף מקום מושלם".

 

בביתה של רחל לביא בקרית-עקרון מקבלים בברכה בעלי חיים פצועים ונכים. "יש לנו שישה חתולים, שתי כלבות ולצערי, הכלבה השלישית מתה לא מזמן. אנו מגדלים את כל בעלי החיים שאף אחד לא רוצה לגדל וחיפשנו לאמץ כלב נכה", מגלה רחל. כשהגיעה עם אחת החתולות לטיפול שגרתי במרפאה ווטרינרית, סיפר להם הווטרינר כי ישנה כלבה נכה במרפאתו וציין כי היא תורדם בקרוב, מאחר ואפסו הסיכויים למצוא לה בית מתאים.

 


"מחזירה אהבה". ליצ'י בביתה החדש

 

רחל החליטה לאמץ את הכלבה והביאה אותה אחר כבוד לביתה. "שינינו לה את השם ל'ליצ'י" והיא משחקת היום עם כל בני הבית - בני אדם, כלבים וחתולים", היא מדווחת באושר. "היא אנרגטית ומקסימה, אבל עדיין סובלת מסיוטים קשים ומייללת בלילות".  צלקות התעללות לא נעלמו. "חסרה לה ירך ובגב יש צלקות עמוקות. אנחנו משתדלים לעשות לה טוב בלב וליצ'י מחזירה אהבה בהתאם", מסכמת רחל.

 

  • עמותת "תנו לחיות לחיות" - כלבים וחתולים מקסימים מחכים לכם בבית המחסה של העמותה, הממוקם בכניסה לרמלה. לפרטים התקשרו: 03-6241776 

  


 

החיים האירו פנים בסופו של דבר לקלרה, כלבת טרייר לבנה וקטנה. "היא בסך הכל בת שנתיים וננטשה על ידי בעליה. לאחר שהגיעה אלינו לעמותה, היא המתינה מספר חודשים עד שמישהו ביקש לאמצה", אומרת תמר פוירשטיין, מעמותת צער בעלי חיים בירושלים. "זו כלבה מתוקה להפליא ואנו שמחים שהיא מצאה בית אוהב".

 


ננטשה והמתינה לאימוץ. קלרה

 

דניאלה קופלר, אנימטורית ומעצבת גרפית מירושלים שהתה מספר חודשים יחד עם בן זוגה, איתן, בגרמניה. "גידלנו שם כלב ג'ק ראסל ונקשרנו אליו מאוד. החלטנו כשנחזור לישראל, נאמץ גם כלב לעצמנו", אומרת דניאלה. "סרקנו את האתרים ברשת וכשהגענו למדור האימוץ ב-ynet, ראינו את הפרצוף הקטן והחמוד של קלרה, אז קראו לה 'פרגי', מביט בנו בגלריית התמונות".

 

לפני חודשיים, הגיעו השניים לעמותת צער בעלי חיים בירושלים כדי לאמץ את קלרה. "היא תופעה מיוחדת במינה. מצד אחד, היא מנמנמת כמו טרייר ספות מצוי ומצד שני, יש לה התפרצויות שמחה בלתי אפשרית ובעלת פטיש מיוחד למרדפים אחרי חתולים ומשחקים בחול", היא משתפת בהרפתקאות המשפחה.

 


"מכרסמת עפרונות". דניאלה וקלרה

 

"הדבר שמשמח אותנו מאוד הוא שיש לה גישה אוהבת לילדים, קשישים ואנשים בכלל. קלרה אוהבת עיתונים ובעלת נטייה אומנתית - היא הספיקה לצבוע את עצמה ואת הספה בצבע ירוק", מתוודה דניאלה. "כשהיא לא מכרסמת לי עפרונות, היא אורחת קבועה במסיבות של חברים והעיקר, מבלה איתנו בכל רגע פנוי". 

 

 


 

חכו, יש עוד! בואו לקרוא על משפחות נוספות עם זנב:

 

 
  • רוצים לאמץ כלב או חתול? היכנסו למדור האימוץ השבועי "בואו הביתה"

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בארס. שובב וסקרן.
מחכה לאימוץ
סקיפר וזואי.
מחכה לאימוץ
מומלצים