שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  אולמרט: יש לחשוב על ההשלכות של התפטרות
  בראיון לעיתונים בארה"ב מתייחס אולמרט לפרשת טלנסקי ולאפשרות של התפטרות: "אני צריך לחשוב על זה. לדעתי זה לא יהיה טוב בנסיבות הקיימות". על המו"מ אמר: "אפשר להגיע להסכמה על הגבולות, הפליטים והביטחון"

  ראש הממשלה, אהוד אולמרט, התחייב אמנם להתפטר אם יוגש נגדו כתב אישום בחקירה החדשה, אך בראיון שהתפרסם אתמול (ו') בארה"ב נראה, כי הוא סבור שאין זו השעה לעשות כן. "אין אדם שאין לו תחליף, אבל בהתחשב בנסיבות - אני לא חושב שזה יהיה טוב אם אתפטר בשלב זה. אני צריך לחשוב על זה ועל ההשלכות האפשריות של פרישה מוקדמת".

   

  פרשת טלנסקי - הסיקור המלא:

   

  אולמרט העניק את הראיון ל"וושינגטון פוסט" ולשבועון "ניוזוויק" לפני צמצום צו איסור הפרסום בפרשת טלנסקי. הוא הבהיר למראייניו: "לא נולדתי ראש ממשלה ואני לא מתכוון להישאר כאן עד לסוף ימי. אני צעיר מדי לזה. אני חושב שעכשיו זו תהיה טעות לפרוש ויש לי עבודה להשלים, חזון להגשים. זהו חזון גדול של שלום שאני חושב שאפשרי היום יותר מאי פעם".

   

  ראש הממשלה טען בראיון כי ניתן לגשר על הפערים עם הפלסטינים ולפתור את בעיית הגבולות, כשנושא ירושלים ישאר לסוף השיחות. לדבריו, ניתן להשיג "קווי מתאר יותר מפורטים ומדויקים בנוגע לפתרון של שתי מדינות". אולמרט הדגיש, כי "כמה מהנושאים ידונו מאוחר יותר בהסכם. עתיד ירושלים הוא אחד מהם. הוא קרוב לוודאי יהיה הנושא האחרון".

   

  "המגעים עם סוריה צריכים להיות חשאיים"

  אולמרט הוסיף, כי "אם תושג הסכמה על הגבולות, הם יהיו קרובים למה שהיו ב-67', משום שנמסור חלק גדול מהשטחים, בהקשר של הסכם שלום כולל וסיום מוחלט של העוינות". על בעיית הפליטים אמר: "הם לא יצטרכו לוותר על זכות השיבה כי אני לא חושב שיש להם משהו לוותר עליו. אין להם זכות שיבה וזה לא עומד על סדר היום בכל הקשור לישראל".

   

  ראש הממשלה התייחס לקידום השלום עם סוריה ואמר, כי "ישראל בוחנת את המצב עם סוריה. לא אכפת לי שהנשיא אסד הצהיר שיש מגעים, אבל המגעים עצמם צריכים להיות חשאיים. בעקרון אנחנו מוכנים לזה, אם הם מוכנים". הוא הוסיף כי ארה"ב לא מתנגדת למגעים כאלה.

   

  "אם הסורים ינהלו את המגעים עמנו בצורה הולמת, הם יופתעו לראות עד כמה הם יכולים לשפר את המצב שלהם באמריקה. לדעתי שום נשיא לא יכול לעזור לתהליך הזה יותר מהנשיא בוש, כי כל נשיא חדש יצטרך להמתין שנתיים לפחות עד שילמד את הנושא וימצא את הזמן להקדיש לו. אם מישהו מעוניין בתהליך שיוביל לתמיכה אמריקנית - הוא חייב להזדרז. הדרך של סוריה לוושינגטון חייבת לעבור דרך ירושלים", אמר אולמרט.


  פורסם לראשונה 09/05/2008 23:25

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אולמרט. לא אשאר ראש ממשלה לנצח (ארכיון)
  צילום: גיל יוחנן
  מומלצים