שתף קטע נבחר

מצאה תיקן בשוקו ושטראוס תפצה ב-500 שקל

איזה כיף למזוג שוקו מתוק וצונן לכוס וללגום בהנאה? זה מה שחשבה בלבהּ גם תושבת הצפון, אך לצערה הרב גילתה בתוך המשקה תיקן. תביעתה התקבלה באופן חלקי, והיא פוצתה ב-500 שקל

בית המשפט לתביעות קטנות בעכו קבע כי שטראוס-עלית תפצה ב-500 שקל אשה שקנתה שוקו, ולאחר ששתתה ממנו גילתה בתוכו לתדהמתה תיקן.

 

בספטמבר 2007 רכשה התובעת כד שוקו מתוצרת שטראוס-עלית בבית מאפה בג'וליס. כשהגיעה לביתה, מזגה לכוס ושתתה מהשוקו, ולאחר מכן מזגה לכוס נוספת, וגילתה לתדהמתה תיקן. לדבריה, כעבור זמן מה החלה לחוש בחילות וכאבי בטן, שכתוצאה מהם פנתה לסניף קופת החולים, שם נבדקה, וניתנו לה מספר ימי מנוחה.

 

התובעת טענה כי בעקבות האירוע היא נרתעת משתיית נוזלים, ונתקפת כל העת סיוטים, ולפיכך תובעת פיצויים בסך 10,000 שקל.

 

שטראוס-עלית טענה מנגד, כי היא לא בעלת הדין המתאימה, וכי היה על התובעת לפנות ליצרנית השוקו. עוד נטען, כי שטראוס-עלית מפעילה מערכי בקרה מהאיכות הגבוהה ביותר, ואין כל סיכוי שמקרה ממין זה אכן יתרחש.

 

השופטת זהבה (קאודרס) בנר קיבלה את התביעה באופן חלקי, ופסקה כי התובעת לא הציגה ראיות מאמתות - הן בדבר קיומו של התיקן (צילומים ובדיקת מעבדתית) הן בדבר הנזקים שנגרמו לה לטענתה (חוות דעת מומחה רפואי או פסיכולוגי). לדברי השופטת: "משבחרה התובעת שלא להביא ראיות אלו, כי אז אין לה להלין אלא על עצמה".

 

עם זאת נקבע, כי טענותיה של התובעת בכתב התביעה, בפני רופא קופת החולים ובדיון היו טענות עקביות, דבר המחזק אמינותן.

 

בנסיבות העניין נפסק כי שטראוס-עלית תישא בתשלום בסך 500 שקל בגין עוגמת הנפש שנגרמה לתובעת.

 

לעיון בפסק הדין 

 

לאתר המשפט הישראלי "פסקדין" 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אורח לא קרוא בכוס השוקו
צילום: ויז'ואל/פוטוס
מומלצים