שתף קטע נבחר

המשטרה פשטה על עיריית י-ם; טלנסקי נחקר

משה טלנסקי, הנחשב לאחד מאנשי המפתח בפרשת מעטפות הכסף, נחקר באזהרה משך כמה שעות במשרדי היחידה הארצית לחקירות הונאה של המשטרה. לפי החשד, הוא האיש שגייס את הכספים שהועברו שלא כדין לאולמרט. במקביל, פשטו החוקרים על עיריית ירושלים והחרימו מסמכים שונים

משה טלנסקי נחקר באזהרה משך שעות ארוכות (יום ב') במשרדי היחידה הארצית לחקירות הונאה של המשטרה (יאח"ה). בשעות הערב הסתיימה החקירה. טלנסקי נשאל על עדויות ומסמכים חדשים שנאספו בידי המשטרה ונוגעים לפרשה החדשה בה חשוד ראש הממשלה אולמרט כי קיבל כספים שלא כדין, בתקופות כהונתו כראש עיריית ירושלים וכשר התמ"ת.

 

במקביל, ערכו חוקרי היחידה הארצית לחקירות הונאה חיפוש בעיריית ירושלים והחרימו מסמכים שונים. גם לפני כחמישה חודשים פשטו חוקרי היחידה על כמה משרדי ממשלה, ובהם משרדי עיריית ירושלים, באשר לחקירות אחרות המתנהלות נגד אולמרט.

 

טלנסקי נחשב לאחד מאנשי המפתח בפרשה. לפי החשד, הוא האיש שגייס את הכספים שהועברו שלא כדין לאולמרט. בית המשפט המחוזי בירושלים קיבל את בקשת היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, לגבות עדות מוקדמת מטלנסקי, המבקש לשוב לארה"ב. פרקליטיו של ראש הממשלה הודיעו, כי יערערו על ההחלטה לבית המשפט העליון.

 

כמה שעות קודם לסבב החקירה הנוסף העריך ניצב בדימוס יעקב בורובסקי, שכיהן כאחראי על המלחמה בשחיתות במשרד מבקר המדינה, כי "בסופו של דבר יוגש כתב אישום נגד ראש הממשלה". הוא דיבר במסיבת עיתונאים שבה הציג את רשימת "מהפך בחיפה" שבה יתמודד בבחירות לעיריית חיפה.

 

החשד: קבלת כספים שלא כדין

במוצאי יום-העצמאות, עת צומצם הצו הגורף ופרטי הפרשה פורסמו סוף-סוף גם בתקשורת הישראלית, התייצב אולמרט מול המצלמות והצהיר: "מעולם לא קיבלתי שוחד, לא לקחתי אגורה אחת לכיסי". הוא התחייב כי אם תתגלגל הפרשה לכדי המלצה של היועץ המשפטי לכתב אישום נגדו, יתפטר מיד מתפקידו.

  

ראש הממשלה חשוד בקבלת כספים שלא כדין, בתקופות כהונתו כראש עיריית ירושלים וכשר התמ"ת.

על-פי החשד אולמרט קיבל לאורך זמן מעטפות עם כסף מזומן - ככל הנראה מאות אלפי דולרים. גורמי משטרה אמרו ל-ynet כי החקירה עשויה להימשך שבועות ואפילו חודשים.

 

ה"ניו-יורק טיימס" דיווח כי טלנסקי מימן את שהותו של אולמרט בסוויטה מפוארת במלון בוושינגטון בשנת 2005. ממסמכים משפטיים ותזכירים שהוגשו לבית-משפט אמריקני, עולה כי אולמרט - אז שר בממשלת שרון - השתכן לילה אחד ב"ריץ-קרלטון", בעלות של 4,717.49 דולרים.


פורסם לראשונה 12/05/2008 18:15

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
טלנסקי. נחקר באזהרה
צילום: גיא אסיאג
צילום: AP
אולמרט. חשוד בקבלת כספים שלא כדין
צילום: AP
מומלצים