שתף קטע נבחר

"טלנסקי מימן לאולמרט סוויטה באלפי דולרים"

4,717.49 דולרים - זו הייתה עלות הסוויטה המפוארת ב"ריץ-קרלטון" בוושינגטון. האורח היה השר אהוד אולמרט, המממן - לפי ה"ניו-יורק טיימס": משה טלנסקי. ל"ידיעות אחרונות" אומר האחרון, העד המרכזי בפרשה החדשה: אני רוצה לחזור לאמריקה - אך אשאר כאן כמה שצריך

"אני מאוד לחוץ ומרגיש כלוא" - אומר משה טלנסקי, עד המפתח בפרשת אולמרט החדשה, בראיון שמתפרסם הבוקר (יום א') "ידיעות אחרונות". הוא מבקש לשוב לרעייתו שממתינה לו בבית, בארצות-הברית, אך מבטיח: אשאר בארץ כמה שיבקשו ממני. לראש הממשלה אולמרט הוא מסרב להתייחס בראיון, למעט אישור לכך שסייע לו כפוליטיקאי - ורק לו - באיסוף תרומות. בינתיים, ממשיכים להופיע פרטים אודות פעילותו וטיב הקשר ביניהם בתקשורת האמריקנית.  

 

"ניו-יורק טיימס" מדווח כי טלנסקי מימן את שהותו

 של אולמרט בסוויטה מפוארת במלון בוושינגטון בשנת 2005. ממסמכים משפטיים ותזכירים שהוגשו לבית-משפט אמריקני, עולה כי אולמרט - אז שר בממשלת שרון - השתכן לילה אחד ב"ריץ-קרלטון", בעלות של  4,717.49 דולרים.

 

החשבונית נשלחה לחברת "מיני ברים", שטלנסקי סייע לה וביקש ממנה לשלם את החשבון עבור "חבר בכיר בממשלת ישראל". פרקליט החברה, וויליאם דייוויס, אישר כי האורח במלון היה אהוד אולמרט, אולם הוסיף כי אינו יודע אם האחרון היה מודע לכך שטלנסקי דאג לתשלום. 


סוויטת יוקרה ב"ריץ"

 

עוד עולה מהמסמכים כי לטלנסקי יש היסטוריה ארוכה של מחלוקות עסקיות בארצות-הברית, הכוללות טענות לשימוש בכוח לאיסוף חובות. העיתון ערך בדיקה לגבי שמונה תביעות משפטיות הקשורות לטלנסקי באזור ניו-יורק מאז 1995.

 

התביעות מלמדות לכאורה על מאבקים משפטיים, שניהל עם שותפים עסקיים וארגונים ששכרו את שירותיו. חלקן קשורות

לאספקה לבארים של בתי-מלון, שטלנסקי היה קשור אליהם עסקית. לפחות שתיים מהתביעות כללו האשמות, לפיהן טלנסקי או אנשים ששיגר השמיעו איומים כדי לגבות חובות או לפתור סכסוכים עסקיים. "הוא אחד שמעסיק עורך-דין במשרה מלאה", סיפר עו"ד דייוויס.  

 

ובחזרה לירושלים: אמש נודע כי פרקליטיו של ראש הממשלה, אלי זהר ורועי בלכר - שככל הנראה יתוגברו בעו"ד נבות תל-צור - מתכוונים לעתור לבית-המשפט העליון, נגד ההחלטה לאפשר עדות מוקדמת של טלנסקי. לשיטתם, החלטת בית-המשפט המחוזי בירושלים לאפשר את ההליך החריג, תפגע בזכויותיו של אולמרט בכל הנוגע לעריכת חקירה נגדית באמצעות באי-כוחו בבית-המשפט.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ה"ריץ-קרלטון"
טלנסקי. עו"ד במשרה מלאה
צילום: גיא אסיאג
צילום: AFP
אולמרט. סוויטת פאר לשר
צילום: AFP
מומלצים