שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  אובאמה: זכותה של ישראל להגן על עצמה
  המועמד הכמעט-ודאי של המפלגה הדמוקרטית לנשיאות ארה"ב פרסם לאחר נפילת רקטת הגראד באשקלון הודעת תמיכה בישראל. "חיביים לתמוך בזכותה של ישראל וביכולתה להגן על עצמה מפני התקפות הטרור המזעזעות הללו"

  הסנאטור ברק אובאמה פרסם הערב (יום ד') הודעה ביחס להתקפת הגראד בקניון באשקלון, שבה הביע תמיכה בישראל והתחייבות לסייע לה להשיג שלום וביטחון בעתיד. "ארה"ב חייבת לשמור על מחויבות בלתי מעורערת לתמוך בזכותה של ישראל וביכולתה להגן על עצמה מפני התקפות הטרור המזעזעות", נאמר בהודעתו.

   

  אובאמה, המועמד הכמעט-ודאי של המפלגה הדמוקרטית לנשיאות ארצות-הברית, פרסם את ההצהרה שלו באתר האינטרנט של הקמפיין. בדרך כלל נוהגים המועמדים לנשיאות להצהיר הצהרות בנושא ישראל מבלי להכניס אותן לאתרי הבחירות שלהם.

   

  אובאמה, שעושה בימים אחרונים כל מאמץ כדי לשכנע שהתמיכה שלו בישראל היא אמיתית, עשה את הצעד הנוסף ופרסם את ההצהרה שלו באתר האינטרנט שאליו נכנסים מאות אלפי אמריקנים, שרבים מהם בעלי עמדות ליברליות.

   

  בהצהרה שלו קבע אובאמה ש"בשעה שארה"ב מצטרפת לישראל בחגיגות יובל ה-60, התקפת הרקטות הפחדנית והפציעות הטרגיות מזכירות לנו שההתקפות המתמשכות שישראל עומדת בהן באומץ ובנחישות. בימים ובשנים הבאות, ארה"ב חייבת לשמור על מחויבות בלתי מעורערת לתמוך בזכותה של ישראל וביכולתה להגן על עצמה מפני התקפות הטרור המזעזעות הללו, כדי שאזרחי ישראל יוכלו לחיות בשלום בביטחון".

   

  בימים האחרונים ניסה אובאמה לשכנע שהוא מחויב לנושא הישראלי בהופעתו בחגיגת יום העצמאות ה-60 של ישראל שארגנה שגרירות ישראל בוושינגטון. "זה נפלא להיות כאן. רציתי להגיע לאירוע משום שזהו הזמן לחגיגה עבור כל הישראלים, היהודים וידידי ישראל", אמר אובאמה, והוסיף: "אני משוכנע לחלוטין שהידידות בין שתי המדינות שלנו היא בלתי ניתנת לערעור. אני מתחייב בפניכם שאעשה את כל מה שאוכל, לא רק להבטיח את ביטחון ישראל, אלא גם להבטיח שאזרחי ישראל יצליחו וישגשגו".

   

  בראיון שלשום למגזין "אטלנטיק" אמר אובאמה: "כשאני חושב על הרעיון הציוני, אני חושב על איך הרגשות שלי כלפי ישראל עוצבו כאדם צעיר, למעשה כילד". אובאמה סיפר על מחנה קיץ בהיותו בכיתה ה', שבו המדריך שלו היה יהודי אמריקני שחזר מישראל "ובמשך השבועיים האלה הוא סיפר לי על הרעיון לחזור למולדת והמשמעות של זה לאנשים שסבלו בשואה, על הרעיון של שמירת התרבות והמסורת ובסופו של דבר החזרה הביתה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  "מחויב לביטחון ישראל". אובאמה
  צילום: AP
  הנשיא בוש בוועידת הנשיא
  צילום: AFP
  מומלצים