שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  נחתם הסדר לחשמל מוזל לנזקקים
  עד לאחרונה סירבה חברת החשמל לתת את ההנחה לדיירים בהוסטלים, אלא אם יתקינו מונים נפרדים. ההנחה - מתוקף חוק מיוחד שהתקבל בכנסת להטבות על תשלומי החשמל למתקיימים מהבטחת הכנסה

  אלפי עולים מבוגרים ודלי אמצעים שמתגוררים במקבצי דיור (הוסטלים) יזכו מהחודש הבא בהנחה ניכרת על תשלומי החשמל שלהם. זאת, הודות לתעריף המוזל שניתן למקבלי הבטחת הכנסה מתוקף חוק מיוחד שהתקבל בכנסת. צרכנים אלה קופחו עד כה ולא נהנו מההנחה, מאחר שאין להם מוני חשמל נפרדים, אלא

  הם סמוכים על המונה היחיד של חברת החשמל הרושם את הצריכה של כל ההוסטל, ומשלמים עבור צריכתם הפרטית לפי הסדר עם בעלי המקום.

   

  עד לאחרונה סירבה חברת החשמל לתת את ההנחה לדיירים אלו, אלא אם יתקינו מונים נפרדים של החברה בדירותיהם. התנאי נדחה בשל ההשקעה היקרה הכרוכה בהפרדת הרשת שאיננה בהישג ידם של הדיירים.עם זאת, לבסוף ההנחה הוסדרה להם אחרי התערבות הוועדה לפניות הציבור של הכנסת שהקדישה לבעיה 3 ישיבות בחודשים האחרונים.

   

  היום נמסר ליו"ר הוועדה ח"כ סופה לנדבר (ישראל ביתנו) כי נמצא פתרון לבעיה בהסדר שהושג בין חברת החשמל למשרדי הקליטה והתשתיות. ההסדר יקבל תוקף מחייב לאחר אישור הרשות המפקחת על תעריפי החשמל שאמור להינתן במליאת הרשות בסוף החודש. תוקף ההסדר הוא שנה למפרע החל מסוף יוני 2007, כך שמעבר להחלתו, לאחר אישור הרשות המפקחת על תעריפי החשמל, יקבלו הזכאים החזר על 12 החודשים עבורם שילמו תשלום מלא .

   

  מתכונת ההסדר

  ההסדר קובע כי החברה תזכה את חשבון החשמל השוטף של ההוסטל בגובה ההנחה לפי מספר הדיירים הזכאים לה, והבעלים יקזזו את סכום ההנחה היחסי מחשבונות הדיירים. לפי ההסדר, על 50 הקילווואט הראשונים בצריכה החודשית, יקבלו הזכאים הנחה בשיעור של 50%. החברה ובעלי ההוסטלים יקבלו את רשימת הזכאים מהביטוח הלאומי ו/או ממשרד הקליטה. הבעלים יידרשו לספק לחברה תצהיר חודשי מאומת על ידי עורך-דין של הרשימה המעודכנת של הזכאים.

   

  בהסדר נקבע כי החברה תעביר לכל הוסטל זיכוי עבור צריכת החשמל של הדיירים בשנה שחלפה והוא יחזיר להם את סכומי ההנחה לפי המפתח שנקבע. יואל מיכלסון מנהל המחלקה לצרכנות בחברת החשמל אמר היום לוועדה כי משרד הקליטה יהיה האחראי על ביצוע תקין ומלא של ההנחה בחשבונות השוטפים והחזר התשלומים בזיכוי למפרע.

   

  מנהל אגף הדיור במשרד הקליטה, חביב קצב, ביקש מחברת החשמל לצייד את בעלי ההוסטלים בטופס אחיד של ההצהרה החודשית, והודיע כי משרדו יקפיד על ביצוע ההסדר כהלכתו.

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  המקצוענים
  סופה לנדבר, יו"ר הועדה לפניות הציבור
  צילום: גיל יוחנן
  מומלצים