שתף קטע נבחר

פינוי ביצהר: שוטרים ומתנחלים נפצעו בעימותים

כוחות משטרה ומנהל אזרחי הרסו מבנה בלתי חוקי בהתנחלות, רק אחרי מהומות אלימות ומעצרים. חמישה שוטרים נפצעו - מהם שוטרת במצב בינוני. התושבים: 11 נפצעו, השוטרים החלו לטפל בפצוע וברחו. במשטרה מגיבים: "הוא התחזה לפצוע"

עימותים אלימים פרצו הבוקר (יום ה') בין תושבי יצהר והסביבה לבין כוח משטרה, על רקע פינוי מבנים בלתי חוקיים ב"חוות שקד" שבשטחי ההתנחלות שבשומרון. חמישה שוטרים נפצעו - בהם שוטרת שנפגעה באורח בינוני ופונתה לבית חולים. המתנחלים מצדם מדווחים על 11 פצועים. שמונה מתנחלים נעצרו.

 

 

אחרי פינוי מבנה יביל ומחסן בשכונת גבעת להבה, שעבר ללא אירועים חריגים של ממש,

 עברו כוחות גדולים של משטרה והמנהל האזרחי לחוות השקד שביצהר כדי לפנות מהמקום קרוואן. התושבים נערכו מבעוד מועד למנוע זאת - והעימותים החלו.

 

העימותים נמשכו במשך שעה ארוכה, ובסופו של דבר הרס הדחפור המשטרתי את הקרוואן. יגאל אמיתי, דובר יצהר, אמר ל-ynet: "השוטרים השתמשו באלות והיכו בראשם של אנשים. היו שוטרים שגררו בנות וגם דחפו את רב היישוב דוד דודקביץ' בגסות. לנו יש 11 פצועים, אחד מהם פונה לבית חולים".


שמונה מתנחלים נעצרו. יצהר, הבוקר (צילום: רעיה ליבמן)

 

מהמשטרה מדווחים על חמישה שוטרים פצועים - ארבעה מהם מידויי אבנים ואחר מגז מדמיע שרוסס לעברו. שוטרת שח"מ שנפגעה בראשה מאבן באורח בינוני, פונתה כאמור לבית חולים. המשטרה עצרה שמונה מתנחלים בגין תקיפות שוטרים והפרת הסדר.

 

המשטרה: לא היה שימוש באלות

לדברי דובר יצהר, חובש של המשטרה התחיל לטפל באחד הפצועים המקומיים, וברח עם שאר השוטרים כשהם עזבו את המקום בתום העימות. במשטרה אומרים כי שני חובשים טיפלו בפצוע, ובשלב מסוים לטענת המשטרה הגיע אחד החברים שלו ואמר לפצוע - 'תמשיך לשחק אותה'. "הוא התחזה לפצוע", טוענים גורמים במשטרה.

 

אמיתי אומר שהקרוואן נהרס ללא צו הריסה, והוא היה מיועד למגורים של זוג צעיר מהיישוב שהיו אמורים להתחתן בעוד עשרה ימים. עוד לטענת הדובר, המשטרה השתמשה בגז מדמיע וכתוצאה ממנו נפגע שוטר מג"ב.

 ביישוב אומרים כי לא היה שום ניסיון מקדים של המשטרה להידבר לפני שבאו למקום.

 

המתנחלים מבטיחים לבנות מחדש את כל מה שנהרס. פעיל הימין, יו"ר "חזית יהודית לאומית" ברוך מרזל, אומר בתגובה כי הוא מגנה את אלימות המשטרה ביצהר: "יש למצות את הדין עם שוטרי מחוז ש"י שמתכננים לנו עמונה נוספת".

 

מהמשטרה נמסר בתגובה לטענות: "לא היה שום שימוש באלות. ברגע שהחלו יידויי האבנים נתנו הוראה לשוטרים להתמגן, כלומר להשתמש במגנים ולא באלות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שוטרי מג"ב ביצהר, הבוקר
צילום: רעיה ליבמן
מומלצים