שתף קטע נבחר

פרופ' ויס: "הרבנים ששותקים – פושעים ובוגדים"

רבני "הסנהדרין" תוקפים בחריפות את ההנהגה הרבנית שלא מוחה נגד המפגן ההומו-לסבי בירושלים מחשש לחשוף את הנוער לנושא הבעייתי: "הם טומנים את הראש בחול. אם יסגרו את הדלת זה ייכנס דרך החלון". פרופ' ויס ל-ynet: "במדרש כתוב שצריך לתלות אותם"

שבוע בדיוק למצעד הגאווה בירושלים, ויש מי שמתגעגע למחאת הציבור הדתי. בית הדין של "הסנהדרין" פרסם הבוקר (ה') הודעה ובה הוא תוקף את הרבנים ש"דואגים כביכול לילדיהם, או רק לילדיהם" ולכן נמנעים השנה מהעיסוק בנושא. דובר בית הדין, פרופ' הלל ויס, כינה אותם בשיחה עם ynet "פושעים ובוגדים", והזכיר: "במדרש על התורה כתוב שצריך לתלות אנשים כאלה, המכונים 'רועים רעים'".

  

ויס טוען כי "הרב אלישיב (או מי שמדבר בשמו) והרבי מגור, יחד עם כל הרבנים הדתיים לאומיים שהם 'זנב הכלב' שלהם, הורידו השנה פרופיל, בטענה שעצם העיסוק בזה מזהם את הילדים. אבל כולם הרי יודעים שבעידן האינטרנט התרבות הזו חודרת לכל בית, וגם התקשורת החרדית עצמה אומרת את זה". לדבריו, מנהיגי הציבור טומנים את הראש בחול, ואינם מבינים כי אם ינעלו את הדלת ייכנסו הדברים דרך החלון. 

 

פרופ' ויס גילה כי המשטרה "רודפת" אותו עד היום על קריאתו ל"מעשה פנחס" (נקמה) בהומואים במצעד שנערך לפני שנתיים, אך הוא קורא לרבנים שלא לפחד ממנה, וקובע: "צריך לחזור למצעד 2006 עם שריפת פחי הזבל. לא לרצוח, אבל חייבים למחות. לא יקום ולא יהיה המצעד הזה. קידוש השם זו המצווה העיקרית ובלעדיה אין כלום ואין בשביל מה לחיות".

 

דובר הסנהדרין מסביר כי המלחמה אינה נגד משכב זכר בלבד, ומדובר בניסיון לבלום את המגמה ההומו-לסבית המבקשת להרוס את מוסדות החברה ולטשטש את כל הזהויות, שסופה במחיקת העם היהודי. "כל המושגים הפכו לבלתי יציבים ומעורערים", אומר ויס, "כבר אין זהות מינית נורמאלית, הגדרה ברורה של המדינה כיהודית מובהקת או צבא של גברים, כמו שצריך להיות. כך נולדו מושגים כמו הומוסקסואליות ומדינת כל אזרחיה, וצה"ל הפך לפמיניסטי". לטענתו, קבוצה זו שולטת בכוח על השיח הציבורי והדבר גורם, בין היתר, להרס המשפחות הנורמטיביות וגידול ענק במספר המתגרשים, גם בחברה החרדית. "אין הגדרות ולכן אין יותר מערכת יחסים של בידול. זוהי סכנה טוטאלית שתגרום למפולת בכל נושא אחר".

  

"הסנהדרין" נגד הרבנים החרדים

דבריו של פרופ' ויס מצטרפים לגילוי הדעת שפרסם היום "הסנהדרין", נגד הרבנים ש"מחביאים" את מצעד הגאווה. תחת הכותרת "אחריות גדולי ישראל" נכתב: "יש החושבים שאוזן של מעלה אינה שומעת ועין של מעלה אינה רואה... (אך) במילוי הפה במים הם אינם משחדים דעת של מעלה". בהמשך ההודעה מובאים דברי המדרש, ובו דעה לפיה אלוהים ציווה את משה לתלות את ראשי העם שלא מחו בעל חטאיהם. 

 

"יהודים נרדמתם!", זועקים חברי בית הדין, "מדוע לא מצעד תועבה ביום הכיפורים ועל הר הבית? אין מקום למצעד תועבה בשום מקום בעולם. לא בארץ ישראל, לא בסדום, לא בלאס-וגאס או בפריז או בסן פרנסיסקו. המבול חל על כל העולם ועל ירושלים בראשונה". 

 

ב"סנהדרין" מכנים את המשטרה, הפרקליטות ומערכת המשפט "סוכני הזימה" וקוראים לציבור שלא להתייחס כלל ל"רדיפות" גורמי החוק. גם לש"ס הם שולחים רמז עבה: "אם יש סיבה לצאת מן הממשלה יותר מקצבאות הילדים ואפילו יותר מארץ ישראל - זו הסיבה. כי לא תהיה ארץ ישראל ולא יהיו יהודים חס ושלום". 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פרופ' הלל ויס. יוצא (שוב) למתקפה
צילום: אלי מנדלבאום
מומלצים