שתף קטע נבחר

שבועיים למצעד הגאווה: המאבק נפתח

מול שתיקתם המופתית של החרדים, התכנסו היום ח"כים דתיים לדיון של הדקה ה-90, לקראת קיומו של מצעד הגאווה הירושלמי בעוד כשבועיים. בין הצעדים הנשקלים: "קיום 10 עצרות מקבילות שיקשו על עבודת המשטרה". ומי לא בא לישיבה?

"מצעד הגאווה בירושלים הוא בלתי נסבל" – זו הכותרת ההצהרתית עליה חותמים היום (ד') כמה ח"כים, בעיקר דתיים וחרדים, שהתכנסו בכנסת לדיון של הרגע האחרון, לקראת האירוע השנתי של הקהילה ההומו-לסבית. שבועיים בלבד נותרו עד למצעד שאמור לצאת לדרך ב-20 ביוני, ונוכח שתיקתם המופתית של החרדים מנסים היום בסיעות הדתיות לסכל את קיומו.

  

בישיבה המיוחדת השתתפו הח"כים אורי אריאל, אריה אלדד, צבי הנדל, ניסן סלומיאנסקי ואלי גבאי (האיחוד הלאומי-מפד"ל), דוד אזולאי, חיים אמסלם ומזור בהיינה (ש"ס), ומאיר פרוש, משה גפני, שמואל הלפרט ויעקב כהן (יהדות התורה). אורי אריאל, שיזם את המפגש והזמין אליו את כל חברי הבית, התאכזב מהיעדרותם של הח"כים הערביים ומנוכחותו של חילוני אחד בלבד.

  

"צעדים פרלמנטריים, משפטיים וציבוריים"

משתתפי הישיבה החליטו על שורת צעדים - פרלמנטרים, משפטיים וציבוריים - לסיכולו של מצעד הגאווה בבירה. בין היתר נשקלת פנייה לבג"ץ, קיומן של עשר עצרות מחאה במקביל למצעד ואף זירוז הדיון בהצעות התיקון לחוק יסוד ירושלים שמטרתן לסכל את האירוע.

 

בימים הקרובים ידרשו החברים דיון דחוף בעניין בוועדת החוקה, שם מעוכבות שתי הצעות כאלה שכבר אושרו בקריאה טרומית בקיץ שעבר. בוועד הפעולה מזכירים כי למעלה מ-60 ח"כים חתמו בשנה שעברה על קריאה למנוע קיומם של מצעדים דומים בירושלים, בהם חברים מסיעות קדימה והעבודה.

 

במקביל פנה היום ח"כ אורי אריאל למפקד מחוז ירושלים ניצב אהרן פרנקו בתביעה לבטל את האישור לקיום המצעד. "קיומו של המצעד הוא התגרות בוטה במיליוני יהודים ערבים ונוצרים ברחבי העולם", טען אריאל במכתבו, "המצעד סותר את רוחה של ירושלים, ומנוגד לרצון 99% מתושביה (ע"פ סקר מקצועי). לא פלא שהוא גורם למהומות קשות, ועלול אף הפעם להתסיס את תושבי עיר הקודש".

  

"שנה כה מיוחדת שבה עם ישראל חוגג 60 למדינה ו-40 לאיחוד ירושלים – זו שנה שהנזק של המצעד הזה הוא כפול ומכופל, בהיות העיר מלאה אנשי תרבות מכל העולם", כתב אריאל. בישיבה היום הוא אמר: "המציאות של מצעד הגאווה היא בלתי נסבלת בעיני רוב הציבור בירושלים, והוא לא צריך להיות בשום מקום בארץ. אבל לפחות את ירושלים - תעזבו בשקט".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המחאה החרדית. הפעם - דממה
צילום: דודי ועקנין
מצעד הגאווה בשנה שעברה
צילום: נועה רז
מומלצים