שתף קטע נבחר

רמון: לדיכטר שיקול דעת פגום בצורה קיצונית

המשנה לראש הממשלה תוקף בחריפות את עמיתו לסיעה, על רקע הדיון הצפוי בממשלה להקים ועדת חקירה שתבדוק את התנהלות המשטרה בחקירת רמון. השר ברק: "מההצעה נודף ריח של אינטרס פוליטי כבד". רמון: "שברק לא יטיף מוסר"

"השר דיכטר סובל משיקול דעת פגום בצורה קיצונית". במילים חריפות אלה תקף הערב (שבת) המשנה לראש הממשלה, חיים רמון, את עמיתו לסיעה, השר לביטחון פנים. במקביל, תוקף שר הביטחון, אהוד ברק, את שר המשפטים, דניאל פרידמן.

 

ההתגוששות הפוליטית מתרחשת פחות מיממה לפני ששרי הממשלה יכריעו האם להקים ועדת חקירה ממלכתית, שתבדוק את התנהלות המשטרה בחקירת השר רמון. כזכור, לא עודכנו שר המשפטים דאז רמון ופרקליטיו

בדבר האזנות הסתר שנערכו בתיק. רמון הורשע לבסוף בביצוע מעשה מגונה בקצינה ששירתה במשרד ראש הממשלה, אך הרשעתו לא נשאה עימה קלון. את המהלך להקמת הוועדה מוביל שר המשפטים, דניאל פרידמן.

 

השר ברק אמר כי "מההצעה להקים ועדת חקירה נודף ריח של אינטרס פוליטי כבד, המיועד לשרת שר כזה או אחר, ובתוך כך פוגע אנושות במערכת החוק בישראל".

 

לדבריו, מפלגתו תתנגד גם בעתיד לכל צעד שכזה, "מתוך מחויבות מלאה לשלטון החוק ולציבור הבוחרים שלה".

 

בתגובה, תקף רמון את ברק ואמר כי "הניסיון להצטייר כמגן שלטון החוק, הוא במקרה הטוב מגוחך ובמקרה הרע ניסיון לשאת חן בעיני הפרקליטות והמשטרה, שצריכות להחליט בעניינו".

  

לדבריו, "מי שבעבר נחקר בחשדות חמורים, הנוגעים למיליוני דולרים שהתקבלו בניגוד לחוק, ושמבקר המדינה אמר עליו שקנה שלטון בכסף, ושמקורביו שמרו על זכות השתיקה – הוא האחרון שיכול להטיף מוסר".

 

דיכטר: זה לא כשר; רמון: פגעו בי בזדון

דיכטר, המתנגד להצעה להקים את ועדת החקירה, תקף בצהריים את שר המשפטים דניאל פרידמן ואת קודמו, רמון, ואמר כי "אם הממשלה תעביר את ההצעה הזו - יהיה זה ניצול לרעה של כוחם של השרים". דיכטר הוסיף בעניין זה: "לא ייתכן שתוקם ועדה הפועלת על אותו סעיף שהפעיל את ועדת וינוגרד, ולא ייתכן שהשר שהוא נשוא העניין יהיה זה שיוביל את המהלך. לטעמי, מתבצע כאן משהו לא כשר ופסול".

   

רמון זעם על הדברים - ויצא למתקפת נגד: "דיכטר מחפה על קצינים בכירים במשטרה, שבמקרה הטוב חטאו ברשלנות רבתי, ובמקרה הרע פגעו בזדון בחקירת שר משפטים מכהן".

 

המשנה לראש הממשלה ציין עוד כי "אין זאת הפעם הראשונה שדיכטר מקבל החלטה לא נכונה".

הוא טען כי דיכטר מגן על שוטרים שסרחו - במקום להגן על מי שנפגע מהם. "אין דבר רחוק יותר מפוליטיקה נקייה מאשר התנהגות כזו", סיכם רמון.

 

בדבריו של רמון ניתן היה לשמוע גם ביקורת מרומזת על רגע שהסב מבוכה-רבתי לדיכטר ולאנשיו והקים עליו ביקורת מצד רבים במפלגתו. מדובר במסיבת העיתונאים שערך דקות לאחר הפיגוע בירושלים, במהלכה תקף חזיתית את אולמרט וכוונתו להמשיך להנהיג את "קדימה".

 

על פרשה זו הודה דיכטר במהלך סוף השבוע כי פעל תוך שיקול דעת מוטעה, והסביר ש"הדבר נבע עקב צירוף מקרים מצער מאוד".


פורסם לראשונה 05/07/2008 20:23

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
רמון. יצא בהתקפה
צילום: גיל יוחנן
דיכטר. שיקול דעת?
צילום: צפריר אביוב
מומלצים