שתף קטע נבחר

"המלצה לכתב אישום נגד רה"מ - תוך שבועות"

גורמי אכיפה מתייחסים לפרשת "אולמרטורס" כהסתעפות מפתיעה של פרשת טלנסקי ומעריכים כי בקרוב יועבר התיק לפרקליטות, תוך המלצה על כתב אישום נגד ראש הממשלה. כדי לעמוד בלוחות הזמנים - הורחב צוות החקירה

הפרשות מתרבות וידי החוקרים מתמלאות. במשטרה ובפרקליטות מונים כבר שש חקירות המתנהלות בעניינו של ראש הממשלה, אהוד אולמרט. לאור ריבוי החקירות הוגדל צוות החקירה העוסק בפרשות השונות. הצוות המתוגבר, מתכנן לסיים את עבודתו כבר בזמן הקרוב, ולהמליץ ככל הנראה על הגשת כתב אישום נגד אולמרט.

 

פרשת "אולמרטורס":

 

ראש הממשלה יצא בהתקפה חריפה על התנהלות החקירה וההדלפות בעקבותיה. "ניצול העניין כדי לומר שמשפחתי קשורה לכך, בפרשה הזאת, הוא דבר מתועב",

אמר דקות לפני שהמריא לוועידה אזורית בפריז. "החקירה והפרסומים סביבה וההדלפות שבאו זמן קצר לאחריה, כל אלה הם שבירה של נורמה של כל מה שראוי ונכון במשטר דמוקרטי", אמר.

 

גורמים במערכת אכיפת החוק אמרו אמש (שבת) ל-ynet כי הם מתייחסים לפרשת הנסיעות החדשה כהסתעפות מפתיעה בפרשת טלנסקי. אותם גורמים העריכו כי תוך כמה שבועות יועבר תיק החקירה לפרקליטות, תוך המלצה על הגשת כתב אישום נגד ראש הממשלה בשני הנושאים. לפרקליטות יידרש עוד זמן להכריע האם יש להגיש את כתב האישום, אך אם יוחלט על כך - אולמרט כבר התחייב שיפנה את כסאו.

 

במהלך השבוע שחלף המשיכו חוקרי המשטרה לגבות עדויות ולאסוף מסמכים בפרשה החדשה. בשלב זה אומרים גורמים המקורבים לחקירה כי לא נראה שצריך לבצע השלמות חקירה בחו"ל וכי פעולות החקירה מתמקדות בנעשה בארץ.

 

לדברי גורמים במערכת אכיפת החוק, ראש הממשלה אהוד אולמרט צפוי להיחקר פעם נוספת גם בפרשת טלנסקי וגם בפרשה החדשה.

כזכור, חוקרי המשטרה ביקשו תחילה לחקור את אולמרט במשך 7 שעות, אך זה הקצה להם שעתיים בלבד מסדר יומו. 

 

אחד החשדות שייבדקו הינו המימון שהשיגה משפחת אולמרט לנסיעותיהם לחו"ל של ילדיו של ראש הממשלה. על פי החשד - נסיעות אלה מומנו בעודפי הכספים שהצטברו בחשבונו של אולמרט בסוכנות הנסיעות "ראשון טורס". במשטרה דחו את טענות מקורבי אולמרט, לפיהן הנסיעות נעשו בסיוע ה"נקודות" שצבר וטענו בתוקף כי מדובר בנסיעות שתמורתן שולמה בכסף.


פורסם לראשונה 12/07/2008 23:41

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אולמרט. עוד חוקרים
צילום: AP
החוקרים מגיעים למעון רה"מ, ביום שישי
צילום: אוריה תדמור
מומלצים