שתף קטע נבחר

מקורבי אולמרט: הוא רק העביר נקודות למשפחה

בתגובה להסתעפות החשדות נגד ראש הממשלה, אהוד אולמרט, אמרו מקורביו כי הפרסום "מייצר דרמה מיותרת ונובע מכך שהמשטרה יודעת שהעדות של טלסנקי אבודה". לדבריהם, אולמרט הסביר לחוקריו שברוב המקרים העביר לבני משפחתו נקודות שצבר במהלך טיסותיו לחו"ל

מקורבי ראש הממשלה, אהוד אולמרט, טענו בצהריים (יום ו') כי העובדה שהפרקליטות והמשטרה פרסמו הודעה משותפת בעניין חשדות חדשים היא "ניסיון ליצור דרמה שלא במקומה". לדבריהם, "המשטרה יודעת שהעדות של טלסנקי אבודה ולכן הם מנסים ליצור ספין חדש. מדובר בחומרים שהועברו לפני שלושה חודשים למשטרה בצורה מסודרת ואנחנו לא מבינים מה הדרמה".

 

שעה קלה לאחר שהסתיימה חקירתו השלישית באזהרה של ראש הממשלה, פרסמו הפרקליטות והמשטרה חשדות נוספים נגד אולמרט. לפי החשד, אולמרט ומשפחתו נהנו ממאות אלפי דולרים שהתקבלו במרמה,

 כאשר כמה גופים התבקשו במקביל לממן מסעות רשמיים לחו"ל בעת תפקידיו הקודמים. לפי החשד, נהג אולמרט לפנות ולקבל מימון לטיסותיו לחו"ל - שנערכו במסגרת תפקידיו כראש עיריית ירושלים ושר התמ"ת - במקביל למספר גופים שהתבקשו לממן, בנפרד, את אותה הטיסה.

 

בדרך זו, סך הכספים שהתקבלו מהגופים השונים עבור אותה נסיעה עלה על ההוצאה האמיתית בגין הטיסות, ועודפי הכספים, בסכומים משמעותיים של מאות אלפי דולרים, שנתקבלו על-פי החשד במרמה, הועברו לחשבון פרטי מיוחד על-שם אולמרט שניהלה עבורו הסוכנות "ראשון טורס". כספים אלה שימשו למימון נסיעותיהם הפרטיות לחו"ל של אולמרט ובני משפחתו, וכן לצרכים אחרים של המשפחה.

 

מקורביו של ראש הממשלה טענו, כי "אולמרט לא לקח כסף לכיס הפרטי שלו.

מדובר על חשבון של נסיעות להרצאות. כסף שנכנס אליו כמימון להרצאות ואם נשאר עודף אז הוא מימן את הנסיעה הבאה". לדברי המקורבים, בכל פעם שאולמרט נסע לחו"ל הוא קיים כמה הרצאות ולא רק הרצאה אחת.

 

לגבי הטענה כי הוא מימן נסיעות פרטיות של בני משפחה, טענו מקורבי ראש הממשלה כי החוקרים שאלו את אולמרט על שבע נסיעות בשמונה שנים וכי אולמרט הסביר להם שברוב המקרים מדובר בנקודות שנצברו והוא העביר אותן לבני משפחה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אולמרט. העביר נקודות שצבר
צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ
נצ"מ שלומי איילון, ביציאה ממעון רה"מ
צילום: אוריה תדמור
מומלצים