שתף קטע נבחר

בכיר בעבודה: "לא צריך לעשות שום דבר"

במפלגת העבודה לא מתרגשים מהחשדות החדשים נגד ראש הממשלה. "הכל חלק מאותה ה'ג'יפה'. בכל מקרה, נקבע תהליך לפריימריז בקדימה ולהחלפתו של אולמרט", אמר בכיר במפלגה

כאשר התפוצצה פרשת "מעטפות הכסף", נעמדו בכירי מפלגת העבודה על הרגליים האחוריות ודרשו מראש הממשלה לעזוב את תפקידו. דווקא הערב (שבת), לאחר התפוצצותה של פרשת "אולמרטורס", נראה שהרוחות בקרב שותפתה של קדימה לקואליציה רגועות בהרבה. "הכול זה חלק מאותה הג'יפה. בכל מקרה נקבע תהליך לפריימריז בקדימה ולהחלפתו של אולמרט ולכן לפי שעה לא צריך לעשות שום דבר ולא יקרה שום דבר", אמר גורם בכיר במפלגה.

 

פרשת "אולמרטורס":

 

בעבודה התייחסו להצבעת אי האמון, שאמורה להתקיים ביום שני הקרוב, והבהירו כי אין בכוונתם

לתמוך בניסיון האופוזיציה להפיל את הממשלה: "אנחנו לא נצביע אי אמון בראש הממשלה כשהוא נמצא בחו"ל ובכל מקרה - כרגע לא צריך לעשות שום דבר", אמר משרי העבודה.

 

מוקדם יותר קראו חברי הכנסת אופיר פינס ושלי יחימוביץ' למתמודדים על ראשות קדימה להדיח את אהוד אולמרט מתפקידו באופן מיידי. לדברי השניים, שפרסמו הודעה משותפת: "לא ייתכן שהמתמודדים ישבו באפס מעשה ויניחו לראש הממשלה, שביצע מעשים כה בזויים להמשיך ולכהן. כעת תורם של לבני, מופז ושותפיהם, המתיימרים להיות נקיים ולהוכיח את מחויבותם לשלטון החוק".

 

קודם לכן, תקפו מקורביו של ראש הממשלה את התנהלות המשטרה:

"יש פה ניסיון לבצע פוטש ולהדיח ראש ממשלה מכהן", הם אמרו. 

 

מקורבי אולמרט ציינו כי ראש הממשלה פעל במשך שנים ארוכות כדי לגייס כספים בהיקף מאות אלפי דולרים עבור העמותות ששמן נקשר בפרשה. "אולמרט לא לקח כסף מהגופים האלה", אמרו המקורבים, "כל מה שהוא לקח מהם זה אלפיים דולר עבור הוצאות, שכלל לא כיסו את כל ההוצאות שלו במהלך הנסיעות שערך כדי לגייס כספים לעמותות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בעבודה מרוצים מהקדמת הפריימריז. אהוד אולמרט
צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ
מומלצים