שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  עד איזה גיל יכולה אשה ליהנות ממין? עד 120!

  לעיתים האורגזמה יכולה להיות פיצוץ אדיר תוך מפולת של תחושות מלהיבות, ולפעמים כמו אפצ'י קטן. נשים מתאפיינות בתנודות רבות יותר בתגובתיהן המיניות ביחס לגברים. התגובה המינית של האשה תלויה בגילה, במצבה הפיזי, הנפשי והזוגי. מה שבטוח, אם לא תשתמשי - תתייבשי

  בארץ עוד אין "יום האורגזמה הלאומי" (למה לא, בעצם? אפשר לקרוא לזה "יום האביונה העברית"), אז יום האורגזמה הלאומי בריטי ישמש לי הזדמנות להשיב לשאלה נפוצה – עד איזה גיל יכולה אשה ליהנות ממין ולחוות אורגזמה.

   

  אז לכל הנשים באשר הן, איש בשורה אני היום: עד 120! למעשה, כאן הייתי מתחיל ומסיים את תשובתי, אבל העורכת ביקשה מאמר בנושא, אז בבקשה.

   

  מיניות האשה, האורגזמה וההנאה הן יישויות מהיותר מורכבות ועלומות שיש. נשים מתאפיינות בתנודות רבות יותר בתגובתיהן המיניות ביחס לגברים. נכון להיום ידוע שהתגובה המינית של האשה תלויה בגילה, במצבה הפיזי, הנפשי והזוגי.

   

  כפי שכבר אמרו לפני: "הכל מתחיל בראש", ומכאן שאם הראש לא ירצה, הגוף לא יענה (ולא ייהנה). יחד עם זאת, ומבלי לפגוע בזכויות הרומנטיקה והאהבה, אנחנו כבר יודעים שגירוי נכון יכול להביא כל אחד ואחת לעוצמות חזקות. עוצמת האורגזמה שונה מאשה לאשה, וגם אצל אותה אשה האורגזמה משתנה בזמנים ובתנאים שונים. לעיתים האורגזמה יכולה להיות פיצוץ אדיר תוך מפולת של תחושות מלהיבות, ולפעמים האורגזמה יכולה להיות כמו אפצ'י קטן וזה מה יש.

   

  מגוון רחב של מרכיבים תורם לעוצמת האורגזמה לאורך מעגל החיים: גורמים גופניים כמו בריאות וחולי, עייפות ורגישות הדגדגן; גורמים פסיכו-חברתיים כמו האווירה, היחס לבן הזוג, הפתיחות המינית והציפיות מכל עניין האהבה בכלל ומהאורגזמה בפרט.

   

  בנות עשרה:

  בגיל העשרה, נערות מתעוררות מינית לאט יותר, הרבה מהן עדיין לא ממצות את היכולת המינית שלהן ורבות מהן מתקשות לחוות אורגזמה. המתירנות המשתקפת באמצעי התקשורת, בקולנוע ובאינטרנט מעודדת קיום יחסי מין בגיל צעיר מדי, והרבה נערות מקיימות יחסי מין ללא הבשלות הרגשית והפיזית הדרושה לכך. מצב זה עלול להשפיע על חווית האורגזמה של האשה, ויש אפילו מקרים ש"חיפזון" זה ישפיע לרעה על המשך חייהן המיניים.

   

  בנות 30-40:

  בין שנות 30-40 לחייה האשה מאוד בשלה מינית. תגובתה המינית מהירה, היא יכולה ליהנות ממין ולחוות אורגזמות בדרך כלל ללא קושי ניכר. בשנים אלו האשה בדרך כלל התגברה על מעצורים שאולי היו לה, היא יותר בטוחה בעצמה ובמיניותה. היא נמצאת בתקשורת טובה יותר עם בן או בת זוגה ויודעת לבטא את צרכיה ביתר קלות. מצב זה הוא תולדת שנים של ניסיון, שמאפשר לאשה למצות את מירב ההנאה ממיניותה ומנשיותה.

   

  בנות גיל המעבר:

  גיל המעבר מתרחש אצל נשים שונות בגילים ובעוצמות שונות, בטווח הגילים 45 עד 55. בתקופה הסמוכה להפסקת הווסת יש ירידה בהורמונים הנשיים (אסטרוגן ופרוגסטרון), דבר הגורם מחזור בלתי סדיר, גלי חום ושינויים פיזיים אחרים. תופעה זו של גיל המעבר טומנת בחובה לפעמים גם עייפות, עצבנות, מתח ודיכאון. כל אלו משפיעים במישרין ובעקיפין על התפקוד המיני. יחד עם זאת, נשים יכולות להגיע לאורגזמה גם בתקופה זאת. יש נשים שמתקשות בתפקודן המיני, אבל מנסיוני המקצועי והלימודי אני יודע שרבות אינן מוותרות על נשיותן ופונות לייעוץ מקצועי ורפואי. טיפול מתאים משפר את איכות החיים בכלל ואת ההנאה ממין והאורגזמה בפרט. בגיל זה הנשים אולי יקיימו פחות יחסי מין, בגלל מצב נפשי וגופני, אבל גם בגלל קשיים בתפקוד מצד הגבר. עם כל הקשיים, אין מקום לוותר על ההנאות שבחיים.

   

  בנות גיל הזהב:

  לאחר גיל 65 יש אמנם ירידה בתגובות הגופניות, ובכל זאת נשים מבוגרות יכולות ליהנות ממין ולחוות אורגזמות. יש נשים המפסיקות בפעילות מינית בגלל מצב נפשי או מצב אישי (אלמנות, למשל). חלקן לא מקיימות יחסים בכלל וחלקן מוותרות אפילו על ההנאה שבאוננות.

   

  חשוב לציין שמחקרים על תפקודן המיני של נשים בגיל המעבר מצביעים על כך שנשים שמקיימות יחסי מין באופן סדיר ותדיר, הנמצאות בקשר תומך וחלקן מטופלות רפואית באופן התואם את גיל המעבר, סובלות פחות משינויים גופניים בגיל מתקדם ויכולות יותר בקלות להגיע להנאה ואורגזמה. היכולת נשמרת כתוצאה מכך שקיום יחסי מין (עם גבר, עם אשה, או באוננות) שומר על גמישות הנרתיק, על סיכוכו ועל זרימת דם תקינה אליו ולדגדגן. לסיכום: אם לא תשתמשי, תתייבשי.

   

  יום אורגזמה שמח :-)

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ויז'ואל/פוטוס
  יישות עלומה ומורכבת
  צילום: ויז'ואל/פוטוס
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים