שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  אורגזמה גברית - בכלל לא מובן מאליו

  האם ההנאה הגברית אכן אוטומטית ומכאנית, כפי שסבורות הנשים? האם זה באמת נכון שבעוד הנשים מתאמצות לגמור, הגברים מתאמצים לא לגמור? טוב, זה דווקא קצת נכון. 90 אחוז מהגברים יגיעו כמעט תמיד לאורגזמה בזמן סקס. אבל לפעמים מדובר בשפיכה ותו לא, ויש הבדלים גדולים בעוצמת ההנאה. סרט המשודר בערוץ המדע עוסק בנושא זה בחינניות

  פעם לא היו מדברים על "זה" בכלל, אחר כך, עם פרוץ המהפכה המינית, התחילו לדבר על האורגזמה הנשית: מה, איך, איפה, ובעיקר - למה לא. אל האורגזמה הגברית אנחנו נוטים בדרך כלל להתייחס כאל משהו מובן מאליו, אוטומטי, לכן גם לא מדברים על זה.

   

  האם ההנאה הגברית היא אכן אוטומטית, מכאנית, כפי שסבורות הנשים? זה באמת נכון שבעוד הנשים מתאמצות לגמור, הגברים מתאמצים לא לגמור? טוב, זה דווקא קצת נכון. 90 אחוז מהגברים יגיעו כמעט תמיד לאורגזמה בזמן סקס. אבל לפעמים מדובר בשפיכה ותו לא, ויש הבדלים גדולים בעוצמת ההנאה. סרט תיעודי צרפתי, "אורגזמה, המדריך אל האושר", שישודר הלילה (רביעי) בערוץ 8, עוסק בחינניות רבה בסוגיה הזאת, באמצעות ראיונות חושפניים עם שישה גברים.

   

  בחווה בדרום צרפת התכנסו כמה גברים כדורבנות ודיברו על זה בלי כחל ושרק. בשביל לפזר את המבוכה, ואולי כי זה מצטלם טוב, הם דיגמנו תנועות משגל בעזרתו של דובי גדול. "מעולם לא נשאלתי איך אני מרגיש, או שלעיתים נדירות מאוד", אמר אחד הגברים הצעירים. אחר התוודה: "אני מבקש ממנה לגעת בפטמות שלי, היא מתחילה, אבל מהר מאוד מפסיקה".

   


  חוויה לימודית, כמו לזחול לפני שלומדים ללכת (צילום מתוך הסרט)

   

   

  כדי לדבר ברצינות על האורגזמה הגברית, נדרשו המשתתפים לדבר קודם כל על תחילת הקריירה המינית שלהם - האוננות. אנטואן, בן 33, אמר: "זו חוויה לימודית, כמו לזחול לפני שלומדים ללכת".

   

  בשלב זה משובץ בסרט גראף מדעי, עם איברי מין קטנים מצוירים בתור הדגמה על התפתחות האורגזמה ועל נקודת האל-חזור (כן, יש כזאת). התענוג עצמו נמשך כשמונה שניות ומתרחש קצת לפני השפיכה. מנגנון זה מופעל בקלות, כמו רפלקס. דרך האוננות, הגבר לומד לשלוט בו.

   

  הם מדברים על דרכי אוננות, והסקסולוג פייר דסבו מסביר שיש שתי מטרות: אחת היא לשחרר מתח, להירגע. יש המאוננים שלוש דקות לפני השינה, כדי להירדם. לעומת זאת, אחרים ממש משחקים בגופם, יודעים לאונן זמן ממושך ויכולים לגרות את עצמם זמן רב לפני השפיכה. זו "הדרך הנכונה" (המרכאות של הסקסולוג עצמו). כדי ליהנות מהתענוג הפרטי, הגברים נעזרים בפנטזיה. הנרי, בן 42, מדבר בחיבה רבה על קטלוג לבני נשים של אמא שלו, ועל המגזינים המוסתרים של אבא שלו.

   

  אחר כך הם מדברים על הפעם הראשונה עם אשה. "היה כל כך נפלא לחלוק את הרגע עם מישהי", אומר אחד מהם. "זה היה קטסטרופה", אומר אחד שחווה חוויה פחות מענגת בפעם הראשונה.

   

  "זה משגע ומרגש כשבת הזוג מגיעה לסיפוק"

  העלאת האשה לרקיע השביעי, לא זו בלבד שהיא משמחת עד מאוד את בת הזוג, גם ממריצה, מסתבר, את האורגזמה הגברית. אחד המרואיינים, פרנק, אומר: "בשיא ההתעלסות זה משגע ומרגש כשבת הזוג מגיעה לסיפוק. זה משפיע עלי פיזית, זה גורם להתלהטות עזה. אני מתחיל לנטוף זיעה ואני צועק באותו זמן, בלי לגמור". גבר אחר אמר שגם אם האשה מעמידה פנים שהיא גומרת, זה בהחלט מגרה אותו.

   

  הסבר: אם האשה הגיעה לסיפוק, זה מגרה את הגבר מנטלית ומשפיע על המערכת הלימבית, שאחראית במוח על הרגש. תיווצר תגובת שרשרת, שתגביר את ההנאה המנטלית, כי איבר המין הגברי הוא במוח. "יש לזה גם ממד נרקסיסטי", אומר הסקסולוג. "הגבר רוצה להיחשב מאהב טוב".

   

  "לא רק בחורות מחמיצות אורגזמה. כשזה יוצא לפני שאתה מוכן, זאת החמצה", אומר אחד הגברים. לתקלה של שפיכה מוקדמת (2-3 דקות אחרי החדירה, ולפעמים אפילו לפניה), ממנה סובלים דומם כשליש מהגברים, מספק הסקסולוג הסבר אבולוציוני מעניין: "ירשנו זאת מאבותינו הקופים. מבחינה פיזיולוגית זמן ההזדווגות אמור להיות קצר. אבל לאדם יש מוח גדול, אנחנו אוהבים להתעלס, זה מענג אותנו, וכך התרחקנו מהצורך הטבעי שלנו והחלפנו אותו ברצון לסיפוק. לכן על הגבר לשלוט בריגוש שלו. לא מלמדים את זה. יש שפועלים אינסטינקטיבית, ויש כאלה שלא קלטו את הקטע".

   


  בובות להדגמת טכניקות משגל ולהפגת המבוכה (באדיבות ערוץ 8)

   

   

  יש טכניקות של חיזוק חיץ הנקבים (השריר בין פי הטבעת לבין האשכים), שכיווצו מונוע שחרור שתן או זרע ושולט בזיקפה. מדברים איך להאריך את זמן הריגוש לפני נקודת האל-חזור ומשתפים זה את זה בטריקים: "לחשוב על משהו רע", "להחליף את התמונות בראש בתמונות ניטראליות. מטלות למחר, מוות של מישהו", "לחשוב על גבר" (בהנחה שאתה סטרייט), "אני מסתכל על המנורה ואומר לעצמי, איזו מנורה יפה, מי עיצב אותה? מנסה לנתח משהו סביבי. כשזה מתחיל ללכת לכיוון ההפוך, אני חושב על משהו נעים". וגם: "אני חושב על אמא שלי, זה מיד מוריד לי את החשק".

   

  מומחית לנוירולוגיה מסבירה, שנדיר שהחוויה מהנה מהרגע הראשון. "זה מדאיג, אפילו מזעזע, כי אנחנו גורמים לגברים להאמין שהם מסופקים באופן טבעי. לכן הם חווים את המין במחשבה שזה מה שיש, ואין יותר מעבר לכך". אז זהו, שיש.

   

  • הסרט "אורגזמה, המדריך אל האושר" ישודר ביום ד' 13.6 בשעה 23:00 בערוץ 8 בכבלים. 

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  התענוג עצמו נמשך כשמונה שניות (מתוך הסרט בערוץ 8)
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים