שתף קטע נבחר

עכשיו בהום סנטר: מבצע לערבים בלבד

רוצים לקבל הנחה על קנייה ברשת הום סנטר? אם אתם יהודים, יש הנחות שאינן בהישג ידכם כיוון שהן שמורות לערבים בלבד. הום סנטר: "הום סנטר מציעה מגוון רחב של מבצעים אטרקטיביים במהלך השנה. כחלק מתוכנית פניה ממוקדת לקהלי מטרה שונים, מציעה רשת הום סנטר מבצעים שונים למגזרים וקהלים שונים מעת לעת"

בישראל זה לא קורה כל יום: רשת הום סנטר מספקת שירות מועדף דווקא למגזר הערבי, ומקפידה לספק אותו לערבים בלבד, גם בחנויות הנמצאות ביישובים יהודיים. כך נודע ל-ynet.

 

ביום שלישי האחרון הגיע אלי חי לסניף הום סנטר בקניון רננים ברעננה ורכש מקדחה, סט כלים ומספר מוצרים נוספים, וניגש לשלם באחת הקופות. בזמן שהקופאי סרק את המוצרים וחישב את התשלום, הבחין כי כי על צג המחשב שלו הופיעה שאלה מפתיעה - האם לתת "הנחת בני מיעוטים".

 

"הקופאי רשם מיד 'לא' ועבר הלאה", מספר חי, "לא הייתי בטוח לחלוטין שאכן ראיתי את מה שראיתי. זה דבר חריג מאוד שמעולם לא נתקלתי בו. רציתי לוודא, ושאלתי את הקופאי, מה זאת ההנחה, ולמה אתה לא נותן לי אותה? אז הוא אמר לי לא לא זאת לא הנחה. אמרתי לו, תבטל את הקניה ותעביר את זה עוד פעם. אז הוא אמר לי - 'זו הנחה רק לבני מיעוטים'". משיחה עם הקופאי הבין חי, לטענתו, כי מדובר בהנחה של כ-10% לבני מיעוטים על קניית מוצרים מסויימים. 

 

"שאלתי אותו מה זאת אומרת? אז הוא אמר 'הנחה רק לערבים'. אמרתי לו מה זאת אומרת, אם הייתי ערבי היית נותן לי הנחה? הוא אמר כן. בצורה מפורשת. זה ממש מוזר. החלטתי לא להתווכח, ויתרתי על ההנחה ושילמתי מחיר מלא על הדברים שרכשתי. לא ציפיתי לקבל הנחה כשבחרתי לרכוש את המוצרים, אבל הזדעזעתי כשהבנתי שאם הייתי ערבי הייתי מקבל. אני מנסה לחשוב מה היה קורה אם הייתה הנחה רק ליהודים, או רק לספרדים או לאשכנזים".

 

מתגובת הום סנטר עולה כי ההנחה התמוהה הוא חלק ממדיניותה של החברה. מהחברה נמסר בתגובה כי: "הום סנטר מציעה מגוון רחב של מבצעים אטרקטיביים במהלך השנה. כחלק מתוכנית פניה ממוקדת לקהלי מטרה שונים, מציעה רשת הום סנטר מבצעים שונים למגזרים וקהלים שונים מעת לעת".

 

ברוך מרזל כבר פנה ליועמ"ש ולפרקליטות

בעקבות הפרסום ב-ynet פנו אנשי חזית יהודית לאומית איתמר בן גביר וברוך מרזל במכתב דחוף ליועץ המשפטי לממשלה מני מזוז ולפרקליט המדינה משה לדור בדרישה לפתוח בחקירה נגד הום סנטר שפתחה במבצע הנחה לערבים בלבד. השניים טוענים כי מדובר באפליה פסולה הנוגדת את החוק ובמבצע גזעני.

 

בהכנת הכתבה השתתפה אפרת וייס

 

המידע הראשוני הגיע באמצעות האימייל האדום

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
מומלצים