שתף קטע נבחר

ההורים בפ"ת: נשבית הלימודים, יש אפרטהייד

לטענת ההורים, ראש העיר נמנע מלטפל בבעיות המקומיות על אף פניות חוזרות ונשנות אליו. אחד הנושאים שעומדים על הפרק הוא אי-שילובם של תלמידים שעלו מאתיופיה. בעירייה אומרים כי מדובר בצעד על רקע פוליטי

ועד ההורים העירוני בפתח תקווה ישבית את פתיחת שנת הלימודים ב-1 בספטמבר, כך החליטה הערב (יום ד') פה אחד מועצת ההורים העירונית. לטענת ההורים, ראש העיר נמנע מלטפל בבעיות המקומיות על אף פניות חוזרות ונשנות אליו. אחד הנושאים שעומדים על הפרק הוא שילובם של תלמידים שעלו מאתיופיה. ההורים אמרו כי לא ייתנו יד לגזענות ולאפרטהייד במערכת החינוך בעיר.

 

 

הבעיה החמורה ביותר שמציגים ההורים היא נושא שילוב התלמידים שעלו מאתיופיה במוסדות החינוך בעיר. שיבוץ אותם תלמידים טרם בא על פתרונו, כאשר כיום יש כ-70 תלמידים שנדחו על ידי בתי הספר אליהם הופנו. יו"ר ועד ההורים העירוני, ששי עוז, אמר: "לא ניתן יד לגזענות ולאפרטהייד בפתח-תקווה, זו בעייה שנמשכת יותר משנה ולא נפתרה".

 

בעיות נוספת שמציגים ההורים - הן ליקויי בטיחות במוסדות החינוך בעיר. ההורים טוענים כי במוסדות החינוך - בהם גני הילדים - קיימים ליקויים, בנוסף הם אומרים כי למוסדות החינוך אין אישורי בטיחות המהווים תנאי לפתיחת מוסד חינוכי ללימודים. לדברי עוז, "ליקויי הבטיחות יכולים להביא לפגיעה בנפש ולכן לא נוכל לתת יד לכך. להזכירכם לפני כחצי שנה קרסה תקרה בבית הספר נווה עוז, שבנס הסתיימה ללא נפגעים".

 

במכתב ששלחו להורים ובו מבקשים חברי הוועד לא לשלוח את ילדיהם ב-1 בספטמבר למוסדות החינוך הם כותבים: "מזה תקופה פונה ועד ההורים העירוני בפתח תקווה לראש העיר בבקשה שיסדיר את הדברים המונעים את פתיחת שנת הלימודים. לצערנו, על אף פניות חוזרות ונשנות ועל אף שצמצמנו את רשימת הבעיות למינימום ההכרחי, נמנע ראש העיר מלטפל בבעיות".

 

מעירית פתח תקווה נמסר בתגובה: "לצערנו מי שמוביל מגמה להשבית את בתי ספר זה יו"ר ועד הורים העירוני, שבשבועיים האחרונים החליט להצטרף לאג'נדה פוליטית של אחד המועמדים לראשות העיר ולכן הוא מנסה לתקוף. הנושא הבטיחותי כבר קיבל פתרון ועד פתיחת שנת הלימודים כל מה שצריך תיקון - יתוקן ויאושר. לגבי שיבוץ תלמידים עולים מאתיופיה - הנושא מתקדם לשביעות רצוננו וכולם ישובצו במועד".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הפגנה של יוצאי אתיופיה בפ"ת. ארכיון
צילום: שי רוזנצוויג
מומלצים