שתף קטע נבחר

הבחירות בי-ם: הרב אליהו תומך בניר ברקת

הרב הראשי לשעבר מרדכי אליהו, הודיע באמצעות בנו כי הוא תומך במועמדותו של ניר ברקת לראשות העיר ירושלים. הבן הסביר כי ברקת יהיה ראש עיר מוצלח יותר מהמועמד החרדי מאיר פרוש

בציבור החרדי עדיין עוסקים באפשרות שאריה דרעי יצטרף למרוץ על ראשות עיירית ירושלים, אבל אחד הרבנים החשובים בקרב הציבור הדתי-לאומי קורא להצביע דווקא למועמד החילוני ניר ברקת. הרב הראשי לשעבר מרדכי אליהו, הצהיר היום (ה') כי הוא תומך במועמדותו של ברקת.

 

בנו של הרב אליהו, עו"ד שלמה אליהו, מסר כי אביו נפגש לעיתים קרובות עם ברקת וכי כאשר הוצגו בפני הרב שני מועמדים, הוא אמר כי לדעתו

ברקת יהיה מוצלח יותר מהמועמד החרדי. הרב אליהו נתפס כאחד מחשובי הרבנים בציונות הדתית והוא נחשב לאחת הסמכויות ההלכתיות של תנועת המפד"ל.

 

אליהו, בן 79, כיהן כרב הראשי לישראל עד לפני 15 שנה, אולם בשנים האחרונות התרופף הקשר בינו לבין הנהגת המפלגה. עם זאת, לרב עדיין יש השפעה מכרעת על הריכוזים הדתיים בירושלים, בהם שכונת קריית משה ובה ישיבת "מרכז הרב".

 

בחודשים האחרונים נרקם קשר בין הרב אליהו וראש לשכתו, הרב שמואל זעפרני, לבין ברקת. זעפרני וברקת אף נוהגים להיפגש מעת לעת כדי ללמוד תורה. אולם למרות היחסים הטובים, נמנע אליהו עד כה לצאת בהכרזת תמיכה פומבית. אחד הנושאים שהפך למרכזי במערכת הבחירות לראשות עיריית ירושלים הוא מינוי רב ראשי לבירה. ברקת מנהל מאבק ציבורי למען בחירת רב מהציונות הדתית אל מול דרישת החרדים למנות רב מטעמם.

 

ברקת: "נרגש מהתמיכה"

ברקת אמר בתגובה להצהרת הרב: "אני נרגש מהתמיכה ומודה לרב אליהו על האמון שהוא נותן בי. במשך השנים האחרונות זכיתי לשעות רבות במחיצתו של הרב. פעלנו ביחד לקידום נושאים חשובים לירושלים, כמו מינוי רב ראשי מהזרם הציוני לעיר. תמיכתו של הרב אליהו חשובה לי ומחייבת אותי לפעול לשמירת ירושלים המאחודת ולאחדות המחנה הציוני בה".

 

אתמול הודיע השר אלי ישי, כי ש"ס תתמוך במועמדותו של יו"ר התנועה לשעבר אריה דרעי לראשות העיר, במקרה שיחליט להתמודד בבחירות. דרעי עורך

בימים אלה שורה של התייעצויות עם גורמים משפטיים, בכדי להבין אם הקלון שהוטל עליו, לאחר שהורשע בשורה של עבירות פליליות, לא יאפשר לו להתמודד.

 

במקביל מחזר המועמד החרדי אשכנזי מאיר פרוש, אחרי מנהיגה הרוחני של ש"ס הרב עובדיה יוסף. פרוש נפגש השבוע עם הרב יוסף, אך זה לא הבטיח לתמוך בו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תמיכה פומבית. הרב אליהו
צילום: גיל יוחנן
לומד תורה. ברקת
צילום: גיל יוחנן
מומלצים