שתף קטע נבחר

ש"ס תתמוך במועמדות דרעי לראשות העיר י-ם

למרות הרשעתו בעבירות של שוחד, מרמה והפרת אמונים - שוקל אריה דרעי להתמודד לראשות עיריית ירושלים. השר ישי הודיע כי ש"ס תתמוך בו, אך מבית הנשיא נמסר כי טרם נעשתה פנייה רשמית הכוללת בקשה להסרת הקלון שדבק בו

האם זהו בלון ניסוי, או שמדובר בשובו של האריה לעשייה הפוליטית? המרוץ לראשות עיריית ירושלים עשוי להתחמם, נוכח שמועות על הצטרפותו של אריה דרעי למרוץ. השר אלי ישי, הודיע הבוקר (יום ד') כי ש"ס תתמוך במועמדותו של דרעי לראשות העיר, וזאת לאחר שאתמול עסקו כלי התקשורת החרדיים באפשרות שדרעי יחליט להתמודד.  

 

גורמים בש"ס הכחישו הבוקר דיווחים לפיהם פעל הרב עובדיה יוסף, מנהיגה הרוחני של מפלגת ש"ס, למען מועמדותו של דרעי לראשות העיר. על פי הגורמים, "דרעי והרב עובדיה לא נפגשו בנושא, והשיחה שקיים הרב עובדיה בנושא היתה עם אלי ישי, שהודיע לרב כי מבחינתו, ש"ס תתמוך בדרעי אם יחליט להתמודד".

 

הדיווחים בתקשורת החרדית והשמועות על הצטרפותו של דרעי למרוץ בירושלים אינם חדשים, אולם ראיון שהעניק עו"ד נבות תל צור, מקורבו של דרעי, לכלי תקשורת חרדיים הצית את העיסוק בנושא מחדש. דרעי, שריצה עונש מאסר לאחר שהורשע בשנת 1999 בעבירות של שוחד, מירמה והפרת אמונים, נושא עדיין קלון, שאינו מאפשר לו להתמודד על תפקיד ציבורי. החוק קובע כי מי שהורשע בעבירה שיש עמה קלון לא יוכל לכהן בתפקיד ציבורי אם טרם חלפו שבע שנים ממועד סיום ריצוי העונש - כלומר דרעי לא יוכל להתמודד עד אמצע שנת 2009.

 

כדי שיוכל להתמודד, יצטרך דרעי לפנות ולבקש את הסרת הקלון מנשיא המדינה, פרס.

 מבית הנשיא נמסר אמש כי "טרם נעשתה פנייה רשמית לנשיא. הנשיא עוסק בנושא חנינות רק לאחר שפונים אליו באופן רשמי ועל פי הנהלים והכללים המקובלים".

 

המתמודד המרכזי מולו יתחרה דרעי בבחירות על קולות המגזר החרדי בעיר, הינו ח"כ מאיר פרוש, אשר הודיע על התמודדתו מטעם "אגודת ישראל" לפני כחודש. השניים יתמודדו על ראשות העיר אף מול איש העסקים וחבר מועצת העיר ניר ברקת ומנהיג מפלגת צדק חברתי ארקדי גאידמק.

 

בפגישה שנערכה אמש בין מאיר פרוש ואביו, ח"כ לשעבר מנחם פרוש, עם הרב עובדיה יוסף, הם הציגו ההסכם שנחתם בתוך סיעת יהדות התורה, לפיו למועמדתו של נציג אגודת ישראל לראשות העיר, תהיה תמיכה מוחלטת מהמגזר החרדי - אף על פי שש"ס איננה חלק מההסכם. המטרה היתה להראות כי החרדים מחוייבים לתמוך בפרוש ולכן אין צורך להריץ שני מועמדים - שיפצלו את קולות המגזר החרדי.

 

בהכנת הידיעה השתתף רונן מדזיני
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דודי ועקנין
דרעי. לראשות ירושלים?
צילום: דודי ועקנין
ישי. תומך
צילום: גיל יוחנן
צילום: יהדות התורה
פרוש. חושש מפיצול קולות
צילום: יהדות התורה
מומלצים