שתף קטע נבחר

המשטרה ממליצה להעמיד לדין גם את אורי מסר

עורך הדין אורי מסר, שהיה איש אמונו של ראש הממשלה, אהוד אולמרט, עשוי לעמוד לדין בעבירות של סיוע לשוחד וקבלת דבר במרמה. כך ממליצה המשטרה בחומר שהעבירה לפרקליטות המדינה

אחרי אולמרט וזקן, הגיע תורו של אורי מסר: המשטרה העבירה לפרקליטות המדינה את החומר בעניינו של עורך הדין אורי מסר, והיא ממליצה להעמידו לדין בעבירות של סיוע לקבלת שוחד וקבלת דבר במרמה. כך התברר בבוקר שאחרי ההודעה הדרמטית על ההמלצה להעמיד לדין את ראש הממשלה, אהוד אולמרט. גורמי אכיפה מייחסים את העבירות למסר בפרשת טלנסקי.

 

באשר לעורך הדין מסר, מצאה המשטרה כי בתקופה שבה כיהן אולמרט כשר התמ"ת, שמר עבורו עו"ד מסר מאות אלפי דולרים במזומן, תחילה בכספת במשרדו של מסר ולאחר מכן בכספת בבנק לאומי. הכסף הועבר למסר על-ידי שולה זקן.

 

הכסף שימש מקור למזומנים ומעת לעת התבקש מסר להעביר סכומי כסף שונים לזקן או לאולמרט. במספר מקרים התבקש להמיר דולרים ולהעביר להם את התמורה. במסגרת החקירות נגד אולמרט, בוצעו חיפושים במשרדו של מסר, ונתפסו מסמכים שונים.

 

פרקליטו של אורי מסר, עו"ד צבי אגמון, מסר בתגובה להמלצת המשטרה: "אני מעריך ומוקיר את עבודתה של המשטרה, אולם גם היא טועה לפעמים כמו במקרה שלפנינו". מקורבי אורי מסר הגיבו לשמועות לפיהן המלצת המשטרה היא ניסיון להפעיל עליו לחץ כדי שישמש עד מדינה כנגד אולמרט. לדבריהם, אם כך הדבר - המשטרה טעתה. הם אמרו כי לא נעשו שיחות עם מסר כדי לשכנעו להיות עד מדינה.

 

באותה הפרשה, המליצה המשטרה להעמיד לדין את ראש הממשלה בעבירות של לקיחת שוחד, מרמה והפרת אמונים על-ידי עובד ציבור ועבירות נוספות לפי חוק איסור הלבנת הון. 

 

בחקירה נמצאה תשתית ראייתית לכך שטלנסקי העביר לאולמרט סכומי כסף ניכרים משנת 1997 ואילך, חלקם במזומן ושלא כדין. בשנים המדוברות כיהן אולמרט כחבר כנסת, שר, ראש עיר ומ"מ ראש ממשלה. עוד עלה כי אולמרט פעל בתקופה האמורה לקידום עסקיו של טלנסקי. במשטרה קושרים את קבלת הכספים לניסיונות קידום עסקיו של טלנסקי ולכן מיוחסת לראש הממשלה עבירת קבלת השוחד.

 

עוד קבעה המשטרה כי נמצאה תשתית ראייתית נגד שולה זקן לביצוע עבירות סיוע לביצוע עבירות של שוחד, מרמה והפרת אמונים ועבירות על חוק איסור הלבנת הון בפרשת טלנסקי, ועבירות שותפות וסיוע בעבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות ומרמה והפרת אמונים בפרשת "ראשונטורס".

 

לאחר פרסום המלצות המשטרה, ניסו בפרקליטות להנמיך ציפיות: "היו מספר פעמים בעבר, שבהן המשטרה המליצה להעמיד לדין ראשי ממשלה באשמת עבירות מסוימות - וכשהתיק הגיע לפרקליטות הכל התהפך", אמר ל-ynet גורם בפרקליטות.

 

גורם נוסף בפרקליטות אמר ל-ynet כי הוא סבור שהמשטרה טיפסה על עץ גבוה מדי בכך שהמליצה להעמיד לדין את אולמרט בעבירה של לקיחת שוחד. "כפי שאני רואה את הדברים, אם יוגש כתב אישום - עבירת השוחד לא תהיה אחד מסעיפי האישום", העריך.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אורי מסר
צילום: ערן יופי כהן
אולמרט
צילום: רויטרס
צילום: גיל יוחנן
חוקרי המשטרה בדרכם למעון ראש הממשלה
צילום: גיל יוחנן
מומלצים