שתף קטע נבחר

משפחת הרב אליהו למועמדים: "עזבו את אבא"

במכתב שנשלח למועמדים לראשות עיריית ירושלים מלשכת הרב החולה והגיע לידי ynet, דורשים בני המשפחה: "התפללו לרפואתו, הרבו אחדות, ואל תערבו אותו במערכת הבחירות". הרב אליהו מתאושש מצנתור שעבר אתמול, זאת לאחר שרופאיו קבעו כי אין צורך בניתוחים נוספים

לא מתערב: רק בשבוע שעבר טען ניר ברקת כי הרב מרדכי אליהו תומך במועמדותו לראשות העיר ירושלים, ובסביבת הרב מבהירים היום: הוא אינו עוסק בעניין. ל-ynet נודע היום (ב') כי במכתב ששיגרו לשכת הרב ובני משפחתו לח"כ מאיר פרוש ולברקת, נדרשים השניים שלא לערבו עוד במערכת הבחירות. במקום זאת הם התבקשו להתפלל לרפואתו של הרב החולה ו"להרבות אחדות".  

 

"כידוע לכולם, אבינו, הראשון לציון הרב מרדכי אליהו שליט"א, נמצא בבית החולים שערי צדק בטיפול נמרץ כבר תקופה ארוכה מאוד, וכולם מתפללים להחלמתו המהירה בעזרת ה'", נכתב בפנייה למועמדים, "אנו מבקשים להרבות בתפילה להחלמתו המהירה ולהרבות אחדות, ולא לערבו במערכת הבחירות". המכתב שנשלח לפרוש וברקת יצא מלשכת הרב, ונכתב על ידי שלושת ילדיו – הרב יוסף, הרב שמואל ועו"ד שלמה.  

 

אחד הבנים, רב העיר צפת, הרב שמואל אליהו, אמר ל-ynet: "מו"ר אבא מעריך מאוד את שני המועמדים, ובהודעתנו אין כדי להביע תמיכה או לשלול תמיכה ממישהו מהם. שניהם פקדו את בית הרב פעמים רבות בשנים האחרונות במסגרת מערכת יחסים אישית שיש לו איתם ולא כחלק ממסע בחירות, ואנו מקווים שהיא לא תשמש למטרות פוליטיות". הרב אליהו הבן סיפר עוד כי אביו הבהיר באזניו שהפרסומים האחרונים בעניין לא היו על דעתו.  

 

כזכור, בסוף השבוע שעבר פירסם המועמד ניר ברקת הודעה לפיה זכה בתמיכתו של הרב מרדכי אליהו, הנחשב לבכיר רבני הציונות הדתית. בנו של הרב, עו"ד שלמה אליהו, אישר את הפרטים, ומסר כי אביו נפגש לעיתים קרובות עם ברקת וכי כאשר הוצגו בפניו שני מועמדים אמר שלדעתו ברקת יהיה "מוצלח יותר" מהמועמד החרדי.  

 

בתוך כך מוסיף להיות קשה אך יציב מצבו הרפואי של הרב אליהו, המאושפז בחודשים האחרונים במחלקה לטיפול נמרץ בבית החולים שערי צדק בבירה. בתקופה האחרונה הוא מתפקד כשורה ואף לומד תורה בחדרו.

  

בשבוע שעבר קיימו רופאיו התייעצות בפורום רחב של מומחים, בהם קרדיולוגים בכירים וראשי מחלקות מבתי החולים השונים. בתום הדיון הוחלט כי אין צורך בניתוח נוסף בליבו של הרב. עם זאת, אתמול הוא עבר צנתור בשערי צדק, וכחלק מההתאוששות הוא מונשם לסירוגין.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב מרדכי אליהו בבית החולים
מומלצים