שתף קטע נבחר

"אנשי השיווק הישראלים טובים מהאמריקנים"

מחברי דו"ח אפיליקון - המדרג נתוני רווחים שהופקו על ידי אנשי שיווק עצמאיים באמצעות קידום אתרים ושיווק ופרסום באינטרנט - מצאו כי הישגיהם של אנשי השיווק הישראלים עלו על אלה של עמיתיהם האמריקנים השנה

חברת אפיליקון הבריטית פירסמה היום (ג') את דו"ח דירוג השיווק העולמי ל-2008. הדו"ח, המדרג נתוני רווחים שהופקו על ידי אנשי שיווק עצמאיים (affiliates with home offices) באמצעות קידום אתרים ושיווק ופרסום באינטרנט, מצא כי הישגיהם של אנשי השיווק הישראלים עלו על אלה של עמיתיהם האמריקנים השנה.

 

הדיווח על עלייתה המטאורית של ישראל לראשות טבלת השיווק העולמית והדחתה של ארצטות-הברית היכה בתדהמה את השוק האמריקני, המנסה זה כמה ימים להתאושש מהמשבר הכלכלי החמור ביותר בתולדותיו, ואף צוטט בהרחבה בכלי התקשורת האמריקנים.

 

משווקי אתרים עצמאיים מסוג זה החלו לפעול בישראל בסוף שנות ה-90. מאז גילו הישראלים את פוטנציאל ההשתכרות הטמון בשיטה, ומספרם של המשווקים צומח בהתמדה.

 

האמריקנים הופתעו

על פי נתוני אפיליקון ל-2006, כ-0.45 אחוזים מאוכלוסיית ארצות-הברית התפרנסה באמצעות שיווק וקידום של אתרי חברות הענק, לעומת כ-0.22 אחוזים מהישראלים, שדורגו במקום השישי באותה שנה.

 

ישראל החלה מדביקה את הפער במהירה. ב-2008, כך מסתמן, 0.52 אחוזים מהישראלים מצאו פרנסתם באמצעות קידום אתרים דרך המחשב הביתי, בה בעת שכמות המשווקים העצמאיים בארצות-הברית היא 0.48 אחוזים. על פי הדו"ח, המשווקים הישראלים מקדמים עשרות אלפי אתרים - פעילות שרווחיהּ נאמדים בעשרות אלפי דולרים בכל חודש.

 

באחרונה החלו חברות רבות בחו"ל לגלות את היעילות הישראלית, ואותם משווקים מקומיים נהפכו לפתע למחוזרים מתמיד. "הופתענו לגלות שישראל מדורגת במקום הראשון, כשהיא תופסת את מקומה של ארה"ב - ענקית השיווק," אמר ג'ון פיטרס, סמנכ"ל השיווק של אפיליקון. "השילוב של הצמיחה המורגשת במשק הישראלי, והעובדה שמהרגע שהמשווקים הישראלים גילו את שיטת ה-affiliates הם למעשה לא הפסיקו לעשות כסף, דחף את ישראל למקום הראשון."

 

לדברי פיטרס, החברה מתכננת לציין את האירוע בכינוס מיוחד שייתקיים בישראל בנובמבר, בשיתוף כמה מהחברות הגדולות בישראל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
מומלצים