שתף קטע נבחר

וול סטריט צונחת ות"א בסדר. הכיצד?

האנליסט אורי סטנק: "החוזים העתידיים על המסחר בוול סטריט - תרמו לפתיחה החיובית באחד העם". שמוליק קשת, מנהל תחום מניות מסביר את התחזקות הדולר: "מניחים שארה"ב, שנכנסה ראשונה למשבר תצא ראשונה"

על אף הנפילות בשוקי ההון בוול סטריט אמש ובאסיה הבוקר - המשקיעים באחד העם פתחו את הבוקר מאוששים ואופטימיים - כשהמדדים נסחרים בתחום החיובי, וגם אחר כך, למרות שעברה לירידות, מדובר בירידות קלות בלבד. אנו רגילים שכרוב הבורסות בעולם, אף באחד העם נוטים לאמץ את המגמה בוול סטריט - אם כך מה מתרחש כאן? ומדוע הדולר מוסיף לעלות?

 

שני אנליסטים בכירים בכלל פיננסים, שמוליק קשת, מנהל תחום מניות, ואורי סטנק מנהל פוליסות חיסכון ותחום המסחר- נפנו לענות על שאלותינו .

 

הבורסה בתל אביב פתחה את היום בעליות, על אף ירידות אמש בוול סטריט - כיצד?

 

"ראשית, בוא ניקח אותן בעירבון מוגבל כיון שהמגמה עלולה להשתנות. שנית, העליות מגיעות אחרי נפילות אתמול בבורסה בת"א – שהקדימו את הנפילות בול סטריט אמש", מסביר קשת ומוסיף ש"אף אירופה, שירדה אף היא בתלילות אתמול – פתחה היום ביציבות עם נטייה לעליות".

 

"הבורסה אצלנו נסחרת הרבה פעמים על בסיס החוזים העתידיים המהווים אינדיקציה למסחר שעתיד להיפתח בוול סטריט. אחרי ירידות חדות - בד"כ יש תיקון, זו הסיבה לכך שהחוזים העתידיים על המסחר בוול סטריט מצביעים על עליות של בין 1.25% ל-1.8% במדדים", מרחיב סטנק .

 

קשת מוסיף, ש"יש לזכור שבערב שמחת תורה (ב') אירעו עליות בוול סטריט, שהבורסה בת"א פיספסה ובחג עצמו (ג') אירעו ירידות , שבעצם קיזזו את העליות. בפתיחת המסחר בארץ אתמול (ד') אימצנו את המגמה של יום שלישי בוול סטריט ואת הצפי של המשך אותה מגמה במשך המסחר בארה"ב.

 

אז מכיוון שצפויה פתיחה חיובית בוול סטריט, אנו יכולים להיות רגועים?

 

הן סטנק והן קשת מסייגים: "העליות הן שבריריות ובמחזורי מסחר קטנים – הכל עוד פתוח. יום המסחר יושפע מהחוזים העתידיים ומנתוני מאקרו (נתונים על מצב המשק. ג.ק.) ומיקרו (כגון דו"חות כספיים של חברות. ג.ק.) שעוד צפויים להגיע טרם הפתיחה בוול סטריט ובמשך המסחר".

 

ומה אומרים החוזים העתידיים על המסחר בוול סטריט?

 

"בדרך כלל החוזים העתידיים אינם כה ברורים מבחינת מגמה , כרגע הם כן ובשל כך הבורסה המקומית מגלמת כבר את ההערכות לתיקון ירידות אמש בוול סטריט", אומר סטנק.

 

מדוע הדולר מתחזק?

 

"מניחים שארה"ב , שנכנסה ראשונה למשבר תצא ראשונה" אומר קשת ומוסיף: "משקיעים זרים מושכים השקעות מכל העולם וחוזרים לשוק האמריקני על מנת לחפש מציאות". סטנק מחזק את דבריו אך מזהיר ש"לא תמיד מה שמניחים הוא מה שיהיה בייחוד בשוק מטבע החוץ. יש לזכור שעל אף שהמשקיעים לא האמינו שהדולר יכול ליפול מתחת ל-4 שקלים הוא צנח כבר אל מתחת ל-3.2 שקלים – כך שגם כאן המגמה עלולה להשתנות".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נפילות בעולם. ברוקרים מיואשים
צילום: AFP
מומלצים