שתף קטע נבחר

ויכוח בעבודה: האם להתאחד עם קדימה?

כאשר ריח בחירות באפם, והסקרים אינם מחמיאים בלשון המעטה - מחפשים בכירי העבודה פתרונות למצב. השר בנימין אליעזר אינו שולל איחוד עם קדימה. מזכ"ל העבודה, איתן כבל: "זה לא עומד על הפרק, לפחות לא כרגע"

עם התקרבות הבחירות והסקרים שמנבאים התרסקות, העלה הבוקר (יום ב') השר בנימין בן אליעזר את רעיון האיחוד עם קדימה. אבל בכירים אחרים במפלגה אינם ששים לקראתו. מזכ"ל המפלגה, ח"כ איתן כבל, אמר בצאתו מבית הנשיא: "כל ניסיון להתעסק בשידוכים שכאלה הוא לא לעניין. מפלגת העבודה תצא לבדה ותשיג את ההישג הדרוש. איחוד שכזה לא עומד על הפרק, בטח לא בשלב זה".

 

הולכים לבחירות - דיווחים אחרונים:


חברי סיעת העבודה בצאתם מבית הנשיא (צילום: גיל יוחנן)

 

בן אליעזר אמר בראיון ל"רדיו ללא הפסקה": "לא הייתי פוסל על הסף חבירה בין קדימה לעבודה. זה דבר שבעבר דובר עליו. זה יכול להיות משהו בסגנון המערך או בסגנון של הסכמים פרלמנטריים. זה יכול להיות לפני הבחירות או אחרי הבחירות". תרחיש האיחוד עם קדימה עלה כבר בחודש אוגוסט, אז אמר ל-ynet גורם בכיר בעבודה כי שוחח עם עמי אילון שהציע נוכח מצבה העגום של העבודה לשקול לחבור ללבני.

 

כאמור, ח"כ כבל אמר כי לדעתו, איחוד כזה אינו רלוונטי כרגע: "הרוב המכריע במפלגתנו לא נמצא שם". הוא סיפר שהוא קורא את הסקרים ו"עצוב לי לראותם, אך גם בתקופת פרץ הסקרים ניבאו התרסקות והתוצאות היו חיוביות". 

 

ח"כ שלי יחימוביץ' הגיבה בזעם לרעיון האיחוד: "איחוד בין קדימה ובין העבודה לא יקום ולא יהיה. על העבודה להיאבק באומץ לב על דרכה, לקבל את דין הבוחר ולכבד כל תוצאה. אסור למפלגה סוציאל-דמוקרטית שבנתה את המדינה לאבד את עצמה לדעת לטובת מפלגת אופנה נטולת ערכים. אופוזיציה אינה מוות פוליטי, אך היטמעות בקדימה תהיה מותה של מפלגת העבודה".  

 

העבודה המליצה לנשיא המדינה ללכת לבחירות בהקדם. אמר כי לצערו המשא ומתן להקמת קואליציה נכשל, אך

הליכה לבחירות עדיפה על האפשרות של ממשלה צרה. "אנו סבורים שמול האתגרים הקיימים עלינו ללכת להליך בחירות מהיר. כל ניסיון שהיה להקמת ממשלה צרה עלול היה להוביל לבעיות קשות וחמורות יותר", אמר כבל.  

 

ח"כ יורם מרציאנו הגיב לסקרים הלא מחמיאים, ואמר שהוא זוכר שיחה עם הנשיא בעבר, וישתמש במילותיו: "הסקרים הם כמו בושם, טוב להריח אך לא לטעום". חברת הכנסת נדיה חילו אמרה ל-ynet כי הסקרים אכן משפיעים על הלך הרוחות במפלגה: "יש דאגה כנה ואמיתית, אבל זה מתכון להעלאת האנרגיות ועדות לכך שצריך להתאמץ יותר". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רוצה איחוד? בן-אליעזר
צילום: יותם פרום
כבל. נגד איחוד
צילום: מיכאל קרמר
מומלצים