שתף קטע נבחר

צפת: מתמודד במעצר בית - אחר קיבל שוחד

חמשת המתמודדים על ראשות העיר מתרוצצים ברחובות צפת, אך יודעים כי לא ניתן יהיה להימנע מסיבוב שני. בין המתמודדים: אחד שהורשע בשוחד, ושני במעצר בית

עיר המקובלים צפת התעוררה הבוקר ליום בחירות ססגוני. המדרחוב בעיר העתיקה התמלא בכלי רכב ובפעילי שטח של כל המתמודדים. חמישה רצים לראשות העיר ו-16 רשימות רוצות לתפוס כמה שיותר מבין 15 המושבים שבמועצה.

 

בחירות מקומיות 2008 - סיקור מיוחד ב-ynet:

 

כ-20 אלף בעלי זכות בחירה מבינים שסיבוב שני בלתי נמנע. ראש העיר, ישי מימון, מנסה לזכות בקדנציה שנייה כשמולו מתחרים איש הליכוד שוקי אוחנה, נציג קדימה אילן שוחט, ד"ר יצחק שטרן וראש העיר לשעבר עודד המאירי. כזכור, הוא הורשע לפני כחצי שנה בקבלת שוחד, אך למרות ששת חודשי עבודות השירות קבע בית המשפט כי בעבירות שביצע אין קלון ולכן הוא יכול להתמודד.

 

עניין רב מרכזת רשימתו של ארקדי גאידמק, צדק חברתי, שבראשה עומד סגן ראש העירייה ראובן שדה המתמודד למועצת העיר מביתו. זאת, לאחר שבית המשפט שלח אותו למעצר בית בעקבות פרשיית גניבת יצירות אמנות מבית העירייה בה הוא נחשד כמעורב.

 


אחד במעצר בית, השני הורשע (צילום: חגי עינב)

 

באחת משכונות העיר נראה צועד בנמרצות שוקי אוחנה שמתמודד לראשונה בעיר שבה נולד ובה גדלו גם הוריו וסביו: "חשוב מאוד שכל תושבי צפת יצאו בהמוניהם לקלפי. כפי הנראה אנחנו נגיע לסיבוב שני בשל ריבוי המועמדים אבל חשוב להגיע לשם חזקים", אמר אוחנה.

 

הפעיל יריב אלקבץ מסתובב במדרחוב המקומי ומנסה לשכנע את הבוחרים להצביע למועצת העיר עבור ראבון שדה, "כולם יודעים כמה ראובן עוזר בסתר ובגלוי וכל הפרשיה עם הציורים נובעת מקנאה ומתחושה של פחד מעסקנים בעיר מההצלחה שלו. את התשובה יקבלו היום עם סגירת הקלפיות" אומר אלקבץ.

 

ראש העיר ישי מימון גייס לצידו פעילים רבים מהמפלגות הדתיות והחרדיות בעיר

בניסיון לשמור על כסאו לחמש שנים נוספות. פעיליו אמרו ל-ynet בביטחון: "ישי לוקח את זה בסיבוב ראשון. צפת היא עיר שיודעת מה טוב בשבילה".

 

בעיר מצפים לאחוזי הצבעה גבוהים, בעיקר מכיוון שכמעט אין בית או שכונה שלא מעוטרים בשלל שלטים צבעוניים ועליהם סיסמאות של חמשת הרצים לראשות העיר. עם זאת, מבינים 20 אלף בעלי זכות הבחירה כי אם לא יהיו הפתעות של הרגע האחרון הם יתייצבו בעוד שבועיים לסיבוב שני ב-40 הקלפיות ברחבי העיר. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שלטי בחירות בצפת
צילום: חגי עינב
מומלצים