שתף קטע נבחר

המועמד שתמונתו הוחלפה: גנבו לי את הבחירות

שמעון שראל, שהתמודד על משבצת נציג מחוז חיפה בליכוד, גילה אתמול שתמונת אדם אחר הוצגה לצד שמו. היום הגיש עתירה בדרישה לבחירות חוזרות: "אני הקורבן"

"גנבו לי את הבחירות, אני דורש בחירות חוזרות", כך הצהיר היום (ג') שמעון שראל שהתמודד על מקום ברשימת הליכוד בתור נציג מחוז חיפה. שראל זועם על הטעות שאירעה אתמול במהלך הפריימריז ואשר פורסמה ב-ynet, בה התברר כי תמונתו של שראל אינה מופיע במחשב ההצבעה - ובמקומה, לצד שמו מופיעה תמונתו של אדם אחר.

 

פריימריז בליכוד - הסיקור המלא ב-ynet:

 

שבעה מועמדים התמודדו אתמול על המקום ששוריין לחיפה ברשימת הליכוד לכנסת ה-18, אי שם בתחילת העשירייה הרביעית. בין המתמודדים היה גם שראל, רואה חשבון בן 59.

 

"אחרי תחילת ההצבעה התחילו להתקשר אלי מתפקדים שמכירים אותי וסיפרו לי שליד השם שלי במחשב מופיעה תמונה של אדם אחר, עם זקן", הוא סיפר אתמול ל-ynet. "כשהגעתי להצביע בעצמי ראיתי שאכן מדובר באדם שאיני מכיר".

 

שראל ואנשיו מיהרו להסב את תשומת ליבם של אנשי המחשוב בליכוד ונרשמה על כך הערה בוועדת הקלפי בחיפה. אולם עד תום יום הבחירות לא תוקנה התקלה. הלילה התברר כי דוד אבן צור, שזכה להמלצה מצד יו"ר המפלגה בנימין נתניהו, זכה במירוץ לייצג את חיפה בליכוד. לטענת שראל, עד רגע זה לא הצליח לקבל לידיו את התוצאות המלאות ולא ברור כמה הצביעו לו.

 

בשעות הצהריים הגיש עו"ד עודד זנדבק מחיפה עתירה לוועדת הבחירות של הליכוד, ובה דרש לקיים בחירות חוזרות. לעתירה צורפו תצהירים על מתפקדים שטענו כי בשל החלפת התמונה התבלבלו ואף נאלצו להצביע למועמד אחר.

 

"חבריי ותומכיי ראו על צג המחשב תמונה של מישהו אחר, והמחשב לא נתן להם לצאת - הם היו חייבים להצביע", אמר שראל. "בגלל שהם

לא הבינו מה קרה שם, הם הצביעו למישהו אחר. אני הקורבן פה ולכן הגשתי את העתירה לקיים בחירות חוזרות במחוז".

 

במטה שראל אמרו כי אמש הסבירו להם מנהלי המחשוב שניהלו את ההצבעה שלא ניתן היה להחליף את התמונה באמצע הפריימריז. כמו כן, התברר כי מדובר בתמונתו של מתמודד בשם שמואל סקט, מאנשיו של משה פייגלין.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גניבה. שראל
צילום: סי.טי.בי הפקות
הפעילים התבלבלו. התמונה השגויה
מומלצים