שתף קטע נבחר

נס גדול היה פה: הגברת הראשונה של הליכוד

חברת הכנסת לשעבר לאה נס עקפה את לימור לבנת בדרך להיות האשה במקום הגבוה ביותר בליכוד. מבחינתה, לא היה כאן נס או דילים - פשוט עבודה קשה

להתראות לימור לבנת, שלום לאה נס. ד"ר לאה נס היא מהיום הגברת הראשונה של הליכוד, לאחר שזכתה במקום העשירי ברשימה. הבוקר (יום ג') היתה עסוקה נס בעיקר בהדיפת מבול הטלפונים המברכים אותה, בהן גם הח"כית לימור לבנת, שנאלצה לוותר על השריון הראשון לנשים לטובת הכוכבת החדשה. "לימור התקשרה גם היא לברך", סיפרה נס בשיחה עם ynet. "אני מאוד מעריכה אותה. אמנם נבחרתי כמה מקומות מעליה, אבל הכל בסדר בינינו".

 

בעלה של המובילה בליכוד הוא שלמה נס, רואה חשבון ועורך דין, ולשעבר יושב ראש חברת החשמל. נס הוא מומחה לפירוק חברות, ובין השאר ליווה את קלאבמרקט במשבר הגדול, והרוויח מיליוני שקלים כשסייע לה להימכר לשופרסל.

 

פריימריז בליכוד - הסיקור המלא ב-ynet:

 

נס מאושרת מתוצאות הפריימריז. "ידעתי שאני צריכה להתברג ב-20 המקומות הראשונים, שהיו ריאליים מבחינתי, כי בבחירות הקודמות כבר נבחרתי למקום ה-15". את ההצלחה היא מסבירה בעבודה קשה, ולא בדילים.

 

"זו הפעם השלישית שאני משתתפת בפריימריז. התחלתי ממקום 34, עברתי למקום 15 וכנראה שאנשים מעריכים את העבודה ואת המסרים - כך שגם הפעם התקדמת", היא אומרת. "זה היה מירוץ לא קל - להגיע ל-100 אלף מתפקדים. זאת פעילות אחרת בהשוואה לחברי מרכז, צריך לערוך הרבה אירועים וכנסים, אבל עשינו את זה. אני יודעת שרצו כל מיני שמועות על דילים, אבל בקרב מספר גדול כל-כך של בוחרים זה קצת לא-ריאלי".

 

היא עוד לא מדברת על תפקידים פוטנציאליים בממשלת נתניהו, אם זו תוקם, אבל מדגישה שברצונה להשיב את החינוך לערכים לנוער, בהם גם המסורת היהודית. בנוסף, היא מבקשת לקדם נושאים כמו מדע ואיכות סביבה.

 

"מרכז ימין זה אני"

נס מתנערת מטענות לפיהן היא מייצגת עמדה ניצית מדי, אפילו למפלגת ימין. "הליכוד הוא מפלגת מרכז-ימין, ואני תואמת את העמדה הזו בדיוק. תמיד הלכתי לפי ערכי הליכוד, וכך היה גם כשהתנגדתי להתנתקות.

לא אני זו ששינתה את ערכי התנועה", אמרה.

 

בהתברגותו של משה פייגלין למקום ה-20 ברשימה היא לא רואה כל איום. היא מזכירה כי מדובר ברשימה של 40 נבחרים, "ופייגלין הוא רק אחד מהם".

 

נס היא דוקטור לביוכימיה ומרצה לשעבר בפקולטה למדעי החי באוניברסיטת בר-אילן. בין השנים 1993 ל-2003 כיהנה נס כחברת מועצה בגבעת-שמואל ואף כסגנית ראש המועצה. בכנסת ה-16 שמשה כיושבת ראש ועדת המדע והטכנולוגיה, ועדת המשנה לנושא מפגעי איכות הסביבה והיתה חברה בוועדת הפנים והגנת הסביבה ובוועדה לזכויות הילד. בכנסת האחרונה הייתה חברה בשדולה למען איכות הסביבה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
וגר נס עם יעלון. בעשירייה הראשונה
צילום: עופר עמרם
צילום: שלום בר טל
שלמה נס
צילום: שלום בר טל
מומלצים