שתף קטע נבחר

צילום: רויטרס

ישראל: גם אם האו"ם יאסור - נמשיך בפעולה

במהלך סוף השבוע פעלו בירושלים כדי לסכל החלטה אנטי ישראלית במועצת הביטחון של האו"ם. גורמים בכירים אמרו ל-ynet כי גם אם תעבור החלטה נגד ישראל - אין להתרגש ממנה

בירושלים מביעים הבוקר (יום א') סיפוק רב מהעובדה שלא התקבלה החלטה בדיון החירום של מועצת הביטחון של האו"ם ברמת שגרירים, בנוגע ללחימה ברצועת עזה, לאחר שארה"ב דחתה את הצעת לוב לקרוא להפסקת אש מיידית.

 

גורמים מדיניים בכירים אומרים שגם אם מועצת הביטחון, שתתכנס במהלך השבוע ברמת שרי חוץ, תקבל החלטה אנטי ישראלית - "אין להתרגש מכך", וודאי שהדבר לא יפריע להמשך המהלך הקרקעי.

 

שרת החוץ, ציפי לבני, פעלה בסוף השבוע מול משלחת ישראל לאו"ם ומול נציגי המדינות החברות במועצת הביטחון כדי לסכל החלטה אנטי ישראלית. הפעולה הנמרצת, אומרים בירושלים, נשאה פירות וכינוס החירום לכאורה התפזר בלא כלום.

 

על-פי הידוע כעת בירושלים, כינוס מועצת הביטחון ברמת שרי חוץ צפויה להיערך ביום רביעי הקרוב. לטובת כך, מנסים שוב בירושלים לסכל החלטה נוספת.

 

עם זאת, נערכים בישראל גם לאפשרות שלמרות הכל תעבור החלטה אנטי ישראלית במועצת הביטחון של האו"ם. אלא שבכירים בירושלים אומרים ל-ynet שגם אם תעבור החלטה שכזו, אין להתרגש ממנה: "היו כבר תקדימים, למשל במבצע חומת מגן. גם החלטה של מועצת הביטחון לא בהכרח תמנע מישראל להמשיך את הפעולה הקרקעית בעזה. ישראל ריבונית לקבל החלטות אלה, כיוון שהיא פועלת מטעמי הגנה עצמית".

 

מנגד, דובר חמאס, פאוזי ברהום, כינה את התנהלות מועצת הביטחון "מגוחכת". לדבריו, "מה שקרה הלילה במועצת הביטחון זו 'פארסה' שמעידה על שליטתה של ארצות הברית והכובשים הציונים בהליך קבלת ההחלטות".

 

במקביל, במהלך סוף השבוע נמשכה הפעילות המשותפת של שלושת קברניטי המהלך הצבאי בעזה, ראש הממשלה אהוד אולמרט, שרת החוץ ציפי לבני ושר הביטחון אהוד ברק. לדברי מקור בכיר, השלושה קיימו במהלך השבת שורת התייעצויות בטלפון - והחלטותיהם מתקבלות פה אחד. השלושה מעודכנים באופן שוטף דרך שר הביטחון על התמשכות הפעולה הצבאית והישגיה ומנחים בהתאם את הרמטכ"ל. "העבודה המשותפת נושאת פירות. אין כל אמת בדיווחים שנשמעו מטעם גורמים פוליטיים על מחלוקות ועל השפעת מערכת הבחירות שבפתח", אמרו הגורמים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חיילים בגבול הרצועה
צילום: רויטרס
תותח יורה לכיוון עזה
צילום: רויטרס
לבני. פעילות דיפלומטית
צילום: רויטרס
מומלצים