שתף קטע נבחר

הנגבי: מקווה שלא מחפשים תירוץ לעצור המבצע

יו"ר ועדת חוץ וביטחון, שביקר עם חברי הוועדה באשקלון, הזהיר מרגיעה לפי המתכונת הקודמת. גם נתניהו סייר בעיר תחת ירי, ומתח ביקורת על הפסקת האש הזמנית: "הם לא יכולים לבקש הפסקת אש הומניטרית ולשגר טילים לא הומניטריים"

ביקור בעיר תחת אש: אשקלון, שספגה עד כה פגיעות של 55 רקטות גראד בשטחה, זכתה היום (יום ד') לביקור של חברי ועדת חוץ וביטחון ושל יו"ר האופוזיציה, שאף נאלץ לתפוס מחסה מפני רקטות שנורו לעבר העיר. חברי הוועדה הביעו תמיכה בהמשך המבצע, וקראו לממשלה לא להיכנע ללחצים להסכים להפסקת אש מיידית.

 

ראש העיר אשקלון, בני וקנין, סיפר לחברי הוועדה כי מניין הטילים שפגעו בעיר הם רק חלק מתוך 90 הרקטות שנורו לעבר אשקלון בתקופה האחרונה. לדבריו, מדובר בעיקר בטילי גראד 122 מ"מ, ושחלקם אף חדרו תקרות של מקלטים עיליים. 

יושב ראש הוועדה, חבר הכנסת צחי הנגבי, אמר כי הוא מקווה שמטרת דיוני הממשלה היא להגשים את יעדי המערכה כפי שנקבעו, וכי היא תימשך עד להכרעה.

"אנו מקווים שכך זה יהיה. אם הדיון כעת הוא למצוא תירוצים כיצד להפסיק את האש אז אנו מקווים שלא כך יהיה המצב". גם ח"כ לימור לבנת טענה שדיונים על רגיעה נוספת במתכונת הקודמת "תהיה טעות חמורה ביותר, כי אז זה ייתן לחמאס את היכולת להשתכלל ולשפר את הטווחים".

 

הנגבי הזהיר כי איום הטילים אינו מוגבל לדרום הארץ בלבד. "זה נשמע אולי מופרך אבל היה כבר חבר כנסת שאמר שאם יירו קטיושות על אשקלון הוא יאכל את הכובע. הוא לא אכל את הכובע, אבל אזרחי הדרום אוכלים את הלב", אמר. 

 

חבר הוועדה ח"כ ניסים זאב (ש"ס) טען כי המבצע הנוכחי היה נחסך אילו פעל צה"ל מוקדם יותר, כאשר רק החל הירי על שדרות. "היינו יכולים לחסוך את כל המבצע הזה, לו היו פועלים בזמן הנכון".

 

מוקדם יותר ביקר בעיר גם יושב ראש האופוזיציה, בנימין נתניהו, שנקלע למטח ירי על העיר ונאלץ למצוא מחסה עם הישמע האזעקה. נתניהו התייחס למסדרון ההומניטרי שאפשרה ישראל לתושבי הרצועה, אולם אמר כי לא ייתכן שהמחוות מצד ישראל יהיו חד צדדיות. "הם לא יכולים לבקש הפסקת אש הומניטרית ולשגר אלינו טילים לא הומניטריים", טען.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לא לתירוצים. הנגבי
צילום: ירון ברנר
נתניהו. תפס מחסה
צילום: AP
מומלצים