שתף קטע נבחר

שווי הנדל"ן של רבוע כחול: 496.5 מיליון שקל

כך עולה מדיווח החברה על השלמת העברת הנכסים לחברת אחזקות הנדל"ן שלה. הערכות: ויסמן מתכונן בעתיד להנפיק או למכור חלק או את כל פעילות הנדל"ן

שווי נכסי המקרקעין של קבוצת רבוע כחול שבשליטת דודי ויסמן עומד על 496.5 מיליון שקל. כך עולה מדיווח של החברה על השלמת העברת הנכסים לחברת אחזקות הנדל"ן שלה, רבוע כחול נדל"ן, שחתמה בדצמבר האחרון על חוזה לרכישת כל הנכסים בתחום הנדל"ן של הקבוצה.

 

העיסקה נולדה לאחר החלטת ויסמן כי תחום זה ירוכז תחת חברה אחת. במסגרת זו חוסלה למעשה חברת האחזקות אחרת של הקבוצה, רבוע נכסים, ותחום הנדל"ן רוכז תחת זרוע אחת.

 

היום (ו') מפרסמת רבוע כחול כי התמורה שתשולם על ידי החברה בגין הנכסים הנרכשים, נקבעה על פי שוויים כפי שנקבע על ידי מעריך שווי חיצוני, בלתי תלוי. עם זאת, התמורה שתשולם על ידי זרוע הנדל"ן של הקבוצה עבור הנכסים תעמוד רק על 464 מיליון שקל. ההפרש בין השווי ההוגן לתמורה, מסבירים בחברה, הוא תוצאה של סכומים שהופחתו מהערכות השווי, בעיקר בגין דמי הסכמה או היוון למנהל מקרקעי ישראל או עיריית תל אביב, או היטלי השבחה אשר יחולו על רבוע נדל"ן, ועל רקע התאמות לשווי המניות בחברות האחזקה.

 

במסגרת העיסקה ייחתם הסכם שכירות בין החברה לבין רבוע נכסים ביחס לנכסים המועברים שאינם מושכרים לצדדים שלישיים, במתכונת ובתשואה דומה להסכמי השכירות הקיימים כיום לגבי נכסים המושכרים על ידי החברה לרבוע כחול ורבוע נכסים. כן אושרה הארכת הסכמי השכירות הקיימים בין החברה לבין רבוע כחול, כך שכל ההסכמים יהיו לתקופה של 10 שנים ממועד הסגירה של העסקה בצירוף אופציה לשוכרת כאמור להאריכם בחמש שנים נוספות.

 

ההחלטה על ריכוז פעילות הנדל"ן של רבוע כחול תחת זרוע אחת הוסברה בקבוצה בעיקר כחלק ממהלך רה-ארגון שנועד לסדר את הפעילות בתחום זה. עם זאת, בשוק הנדל"ן מעריכים בשבועות האחרונים כי ויסמן מתכונן למעשה ליום שאחרי המשבר בשוק הנדל"ן ובבורסות, כדי שיוכל להנפיק או אפילו למכור חלק או את כל הפעילות בתחום זה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים