שתף קטע נבחר

רה"מ: אצביע בעד מפלגה שבראשה עומדת אשה

בעוד שהיא נאבקת להגדיל את תמיכתה בקרב נשים, קיבלה ציפי לבני במהלך ישיבת הממשלה תמיכה מפתיעה דווקא מגבר - ראש הממשלה וקודמה בראשות קדימה, אהוד אולמרט

בעוד שהיא מנהלת מאבק להגדלת בסיס התמיכה בקרב נשים, קיבלה אתמול (יום א') יו"ר קדימה, ציפי לבני, חיזוק מפתיע למועמדותה בבחירות לכנסת דווקא מגבר - ראש הממשלה אהוד אולמרט.

 

במהלך ישיבת הממשלה הפתיע אולמרט את השרים ואמר כי "אין בכוונתי להצביע בבחירות האלה עבור מפלגה שבראשה עומד גבר, אלא בעד מפלגה שבראשה עומדת אשה". ראש הממשלה הבהיר כי אין לו דבר נגד מפלגות שבראשן עומדים גברים, אולם הוא תומך במועמדותה של לבני.

 

 

בשבועות האחרונים האשימו בכירים בקדימה את ראש הממשלה כי הוא פועל נגד מפלגתו ומסייע ליו"ר הליכוד, ח"כ בנימין נתניהו, להיבחר. בקדימה זעמו, בין היתר, על הזמנתו של נתניהו לארוחת הערב גדולה שערך ראש הממשלה עם סיום מבצע "עופרת יצוקה" בהשתתפותם של מנהיגי אירופה. בנוסף, התבטא אולמרט בתקופה האחרונה כמה פעמים בשבחו של נתניהו ומשך אליו את חצי הביקורת.

 

לבני מנסה בימים האחרונים להגדיל את היקף התמיכה בה בקרב הנשים, לאחר שבסקרי עומק שערכה קדימה התברר כי נשים נוטות לתמוך בלבני - אולם רבות מהן עדיין מתלבטות. בימים האחרונים מתנהל ויכוח במערכת הפוליטית סביב עמדותיה של לבני בסוגיות חקיקה למען הנשים. בליכוד ובעבודה האשימו את שרת החוץ כי במשך השנים לא הצביעה עבור חוקים שנועדו לחזק את מעמד הנשים בישראל, ואילו במטה לבני דחו את הטענות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אולמרט. הפעם אשה
צילום: אמיל סלמן, ג'יני
רבות עדיין מתלבטות. לבני
צילום: AP
מומלצים