שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  רק עשירית מהישראלים מחזיקים מעמד בדיאטה

  סקר שערך המרכז ללימודים אקדמיים מגלה כי 58% מהישראלים מגדירים עצמם בעלי משקל עודף, 65% אוהבים לאכול בלילה, 41% החליטו 3 פעמים בשנה האחרונה לפצוח בדיאטה, אבל אצל 70% מהם הדיאטה לא מחזיקה מעמד. רק 10% מתמידים בבדיאטה בתקופה של שנה לפחות

  הישראלים רוצים לרדת במשקל, אבל לא עושים הרבה לשם כך: סקר חדש מגלה כי 58% מהציבור מגדיר עצמו בעל משקל עודף. רבים מהישראלים

  אוהבים לאכול בלילה, מעל לשליש לא מבצעים כל פעילות גופנית ו-70% אינם מסוגלים להתמיד בדיאטה לאורך זמן.

   

  את הסקר ערך המרכז ללימודים אקדמיים באור יהודה ובו השתתפו 510 נשאלים מכל רחבי המדינה. על השאלה כיצד החברים או בני המשפחה מגדירים אתכם, השיבו 18% כי הסובבים מגדירים אותם שמנים, ו-51% השיבו כי הם "מלאים במקומות הנכונים". כרבע מהנשאלים אמרו כי גם כילדים הרגישו שמנמנים בעלי צורך להוריד במשקל. מספר דומה של נשאלים ציינו שההשמנה החלה עם גיל ההתבגרות.  

   

  ישראלים אוהבים לאכול בלילה

  יותר ממחצית מהנשראלים (58%) ציינו שהם אוהבים בעיקר לאכול בשעות הערב, רבע מהנשאלים אמרו ששעות האכילה החביבות עליהם הם דווקא בצהריים. 11% אוהבים לאכול בעיקר בבוקר, ו-7% ציינו כי הם נהנים יותר לאכול בשעות הלילה המאוחרות.

   

  עוד עלה מהסקר כי 44% אוכלים יותר כאשר מצב רוחם קיצוני או כשהם בלחץ. מספר דומה החליט לפצוח בדיאטה יותר משלוש פעמים בשנה האחרונה. אצל שליש מהנשאלים, משטר הדיאטה מחזיק מעמד בין יומיים לשלושה, אצל שליש נוסף בין שבוע לחודש, ואצל כ-20% עד חצי שנה. רק עשירית מהנשאלים מחזיקים מעמד בדיאטה שנה ויותר.

   

  עוד מסתבר מהסקר כי 37% אינם עוסקים בפעילות גופנית כלל. כשליש נוסף אינם חברים במכון כושר אך מבצעים פעמיים בשבוע הליכות. כ-20% נרשמו למכון כושר אך לא טרחו ללכת או שהפסיקו את המנוי במכון.

   

  "קבלת ההחלטה על שינוי בהרגלי אכילה היא החלטה רגשית", אמר הפסיכולוג ד"ר עמי שקד מהמרכז ללימודים אקדמיים, "במקרים רבים אנשים נוהגים שלא להתמיד בשינוי בשל הקושי או בשל ההחלטה לדחות את הדיאטה שיוצרת קשיים".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  בולסים. שעות הלילה פופולאריות אצל הישראלים
  צילום: index open
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים