שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  מה גרם ל-91% מהנשים להפחית ממשקלן?

  למעלה מ-200 נשים במרפאת הכללית בכפר-סבא הופנו על-ידי הרופא לחוג לריקודי בטן בליווי רופאה. התוצאות מפתיעות: 91% מהן הפחיתו במשקל, מינון הביקורים שלהן אצל רופא המשפחה ירד פלאים ובטחונן העצמי טיפס לשמיים

  האם בקרוב רופא המשפחה שיציץ במחוג המשקל המזנק ימליץ לכם על הצטרפות לחוג ריקודי בטן במקום על הליכה בפארק? במרפאה של שירותי בריאות כללית בכפר-סבא זה כבר קורה. המטופלות לא רק מופנות לחוג ריקודי בטן, אלא גם עוברות סדנה בסיסית במרפאה, בליווי רופאה שהיא גם רקדנית. ממחקר שנערך בנושא עלה כי ריקודי הבטן סייעו להפחתת משקל, הפחיתו את הביקורים אצל הרופא ושיפרו את תחושתן של הנשים ואת הביטחון העצמי שלהן.

   

  סדנת ריקודי הבטן החלה כיוזמה של ד"ר קלרה פרידמן, רופאה במרפאת "ליכטנשטיין" של הכללית בכפר-סבא וחובבת ריקודי בטן. "בתור רופאי משפחה אנחנו שומעים ממטופלים הרבה תירוצים למה לא לעסוק בפעילות גופנית וזו ממש מגיפה", היא מספרת. "כפתרון לאנשים האלו הצעתי להחליף את הפעילות הגופנית בריקודי בטן. פעילות נעימה ומשחררת, שמספקת מוזיקה, קצב, תנועה, יצירה וסביבה נשית תומכת. לא צריך כישרון מיוחד ולא צריך בן זוג. בתנועות אין עומס מתמשך על מפרקים ושרירים והפעילות מתאימה גם לנשים מבוגרות ומלאות".

   

  בשנתיים וחצי האחרונות עברו את סדנאות הריקוד קרוב למאתיים נשים, כאשר 90 אחוז מהמשתתפות המשיכו בפעילות של ריקודי בטן בקבוצות המשך.

   

  פחות במשקל, פחות ביקורים אצל הרופא

  נמצא כי מסת הגוף של הנשים ירדה ב-0.69 יחידות לאחר הסדנה, כאשר נשים שמסת הגוף שלהן היתה גבוהה יותר ירדו אף יותר. רק 9 אחוז מהמשתתפות נשארו באותו משקל או עלו במשקל. נמצא שיפור של פי

  שניים במצב הרוח ובהרגשת הבריאות הכללית, בשאלונים שמילאו הנשים לפני ואחרי ההשתתפות בסדנה. כן נמצא שיפור בביטחונן העצמי.

   

  לפני תחילת סדנת הריקודים דיווחו 53 אחוז מהנשאלות כי הן פונות לרופא בין פעם בחודש לפעם בשלושה חודשים. לאחר הסדנה דיווחו רק 7 אחוזים על ביקורים בתדירות כזו ויתר הנשים ביקרו אצל הרופא בין פעם בחצי שנה לפעם בשנה.

   

  אחת הנשים שהשתתפו בסדנה ציינה כי "הרופאה שמה לב לתנועות ולקואורדינציה ושמה לב אם מישהי סובלת מבעיה מסוימת". משתתפת אחרת, מתכנתת מחשבים המבלה את מרבית היום בישיבה ליד שולחן, סופרה: "אני מסיימת את הריקוד מלאת אנרגיה וכוח וזה מאד מוצא חן בעיני".

   

  העבודה הוצגה בכנס של האיגוד לרפואת משפחה. מסקנת החוקרים היתה: "ניתן להמליץ על ריקודי בטן כפעילות גופנית מהשורה גם לחולים עם מחלות כרוניות, תחת השגחה".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ריקודי בטן. הרופא יפנה
  צילום: Jupiter
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים