שתף קטע נבחר

מבזק שבועי : חדשות טובות

נמאס לכם לקרוא רק חדשות רעות? נכנסים לדיכאון מהכותרות? הגעתם למקום הנכון: בכל יום שלישי (פעמיים כי טוב) אנחנו מפרסמים מבזק של חדשות טובות, שיעשו לכם קצת נחת. והפעם, בין השאר: בר-מצווה שמחממת את הלב, פסטיבל גינות קהילתיות וכמה סיבות טובות לצעוד. כי קורים כאן דברים טובים

חיים בסרט ישראלי

בימים אלו, במציאות עגומה של קיצוצים ושביתות בתחום הקולנוע, מסתיימים צילומי הסרט "סיפור שנגמר בחתונה", סרט שלישי שהופק ב"אימפרו", סטודיו למשחק בקולנוע ובטלוויזיה (מוכר על ידי משרד החינוך) שמהווה תופעה ייחודית בנוף בתי-הספר למשחק בארץ. "לאן נעלם משה איבגי?" ו"חומר נפץ" הם סרטים נוספים שנמצאים בשלבי פוסט פרודקשן, ובקרוב צפוי להיפתח במתחם גם אולם הקרנות. הסטודיו הוא כנראה הראשון להפיק סרטים תוך כדי הלימודים ומקפיד להגשים את חזון הבמאי והמנהל, אבי מלכה, לייצור אלטרנטיבת אינדי אמיתית לתעשייה, וצילום סרט חדש מדי שלושה (!)חודשים. כל זאת ללא תקציב ציבורי ובמימון כיסו הפרטי של הבמאי והתלמידים. לזה אנחנו קוראים חינוך לעצמאות. שאפו.

 

כי מגיע להם להזדקן בכבוד

נפתח בלא חדשות ולא טובות: בישראל חיים כיום כ-234 אלף זקנים נפגעי שואה בני 65 ומעלה, כשליש מהם חיים בעוני, כ-80, אלף מהם ניצולי שואה ואחוז נכבד מאוכלוסייה זו במדינת ישראל אינם מממשים את המגיע להם על פי חוק ועל פי התוכניות הקיימות, מאחר שאינם מודעים לזכויותיהם מהאוצר, מגרמניה, מוועידת התביעות, מהקרן לרווחת נפגעי השואה ומגופים נוספים. כלומר, חסמים חברתיים ובירוקרטים שונים מונעים מנפגעי השואה הקשישים להזדקן בכבוד.

 

החדשות הטובות הן שעמותת אשל- ג'וינט ישראל נענתה לבקשת הממשלה, החברה להשבת רכוש נפגעי השואה וארגוני הניצולים להפעיל תוכנית חדשה למימוש זכויותיהם, וכעת לראשונה, באמצעות פעילות ישירה, אישית ולא מתווכת - יסייעו בעמותה לנפגעי השואה להתגבר על החסמים ולהעלות את אחוז נפגעי השואה המקבלים זכויות. לפרטים בנוגע לתוכניות שמפעילה העמותה, לחצו כאן, והעבירו לתשומת ליבם של מי שנראה לכם שיוכל ליהנות מהתוכנית. בנוסף אם החלטתם להרים את הכפפה ולהתנדב לפעילות סיוע עבור ועם ניצולי שואה, מוזמנים לללחוץ כאן ולהצטרף לפרויקט "בזכותם". באותו הקשר, ראוי לציין את פתיחתו של מוזיאון חדש לזכר השואה בשיקגו. נזכור ולא נשכח. 

 

שוקראן באמת

וכל כך למה? כי בזכות דחיפת האגודה לזכויות האזרח, החליטה עיריית ירושלים לתרגם, באיחור אופנתי, 90 טפסים עירוניים לשפה הערבית. העובדה היא שעד כה רק 13 מתוך 90 טפסי עירייה מתורגמים לערבית, כאשר 9 מתוך 13 הם טפסים הנוגעים לתשלום הארנונה. בספרדית אומרים על זה: Mas vale tarde que nunca, מוטב מאוחר מאשר אף פעם לא. לפרטים נוספים לחצו כאן.

 

(יש) כפל מבצעים

בקיבוץ יסעור שבגליל המערבי הוקם מיזם ייחודי בשם "אקולוגיה לקהילה מוגנת", המיזם עוסק במיחזור פסולת אלקטרונית על ידי אנשים בעלי צרכים מיוחדים. הרווחנו פעמיים.

 


הכדור עגול. ילדי פליטים מסודן וילדי האקדמיה לכדורסל במודיעין 

                       

                  **** מפרגנים ****

שחקני הכדורסל של מודיעין נרתמו לעזרת ילדי פליטים מסודאן

התארחו ילדי הפליטים במחנה הכדורסל 'צעד וחצי' של MVP האקדמיה לכדורסל. בין צעד וחצי לריבאונד התקפה (או הגנה), מצאו הילדים נקודת מפגש ושפה משותפת מהנה. שלוש נקודות.

 

עמותת "אחת מתשע" - עכשיו גם ברדיו

עמותת "אחת מתשע" מרחיבה את תחום הפעילות שלה לרדיו, ומעלה תכנית רדיו ברשת התחנות הקהילתיות. התכנית, פרי יוזמה של תחנת הרדיו "קול רמת השרון 106FM", הופקה והוקלטה באולפן התחנה, ובנוסף לשידור ברדיו, היא תופץ למאזינים באמצעות האינטרנט.

 

בר מצווה מכל הלב

היום, 5.5 (ג') ב-18:30 יוצא לדרך אירוע עם נשמה: מסיבת בר-בת מצווה של 46 ילדים יתומים ומעוטי יכולת מדרום תל אביב, ביניהם 15 ילדים ממוצא אתיופי שעלו לישראל לפני שלוש שנים, כל זאת באדיבות ויצו תל אביב. באולמי רסיטל יקבלו החתנים הצעירים מתנות יקרות ערך כמו אופניים, וסרטון וידאו למזכרת מהאירוע המרגש. המסיבה מהווה את שיאו של פרויקט בן מספר מפגשים שמתקיים בעזרת תרומות והתנדבות בלבד - ללא סיוע של המדינה. האירוע אינו פתוח לציבור, אך כיסיכם בהחלט כן. לתרומות, התנדבות וסיוע לפרויקט התקשרו 03-6923830/1

 

                     **** המלצות השבוע ****

חדוות הקומפוסטאים

בשבת הקרובה (9.5) ייפתח ב-19:00 אירוע הוקרה למאה הקומפוסטאים הראשונים של תל אביב. האירוע פתוח לקהל הרחב ומטרתו לחזק את הקהילה העירונית הממחזרת ולהעלות למודעות את תהליך יצירת הקומופסט. בתוכנית האומנתית: הצגת מפת הקומפוסטאים התל אביבים וחלוקת פריט לאספנים: קומפוסט עירוני ארוז וממותג למזכרת. אה, ותהיה גם מוזיקה חיה לנשמה. שואלים איפה? - ב"עץ בעיר", רחוב ביאליק 23, ת"א. בואו לנשום.

 


"גינה לי חביבה". פסטיבל גינות קהילתיות בירושלים

 

מוזיקת הטבע: היום (ג') 5.5, יוצא לדרך פסטיבל מוסיקה וקיימות בגינות הקהילתיות

בירושלים, הכולל עשרות מופעי מוזיקה הרצאות בנושאי אקולוגיה וסדנאות שונות ב-18 גינות קהילתיות ברחבי העיר, שיימשך במהלך כל חודש מאי, והכול חינם אין כסף.למעלה מאלף מתושבי העיר עוסקים כיום בטיפוח כ- 40 גינות קהילתיות הפרוסות ברחבי ירושלים בבמימונה של הקרן לירושלים. מדובר במיזם קהילתי שהחל לפעול לפני כמה שנים בירושלים וצובר כעת תאוצה בערים רבות בארץ. הגינות הקהילתיות, משמשות כלי להעצמה קהילתית, לחינוך סביבתי ולפיתוח מודעות לנושאי קיימות והשכונה ברמה המעשית.

 

הפסטיבל ייפתח הערב במופע חליליות בוואדי היובל בבירה מופעים נוספים מתוכננים: מעגל מתופפים בחורשת הירח (יום ו' 8/5)1; פיוטים וניגונים יהודים בגינת שמרית (יום א' 10/5); מוזיקה צוענית בגינה במוזיאון הטבע (יום חמישי 14/5); מוזיקה אתיופית ב"גינה האתיופית" בגוננים (יום ג' 19/5); ג'אם סשן וג'אז ישראלי בגן החורשה בארנונה (יום שני 25/5) ועוד עשרות מופעים, אירועים וסדנאות. בואו לראות ולשמוע, ירושלים זה לא רק כותל וחומוס.

 

צועדים ותורמים

בית לחיילים בודדים

ב-8.5.09 (ו') תתקיים ברעננה צעדה קהילתית לגיוס תרומות ל"בית של בנג'י"- יוזמה מקסימה ליצירת בית לחיילים בודדים שייבנה ברחוב הפרחים ברעננה, לזכרו של רס"ן בנג'י הילמן. כל מי שרוצה לתרום שיתייצב בחניון האמפי פארק בשעה 08:30 בבוקר משם יוצאים לשלושה מסלולים בחיק הטבע, בני 2, 8 או 12 ק"מ בשדות רעננה. דמי ההשתתפות, הלא הם תרומתכם: 100 שקל למבוגר ו-50 שקל לסטודנטים וילדים עד גיל 16.

 

צעדת התרמה למען האגודה למלחמה בסרטן

ב-12.5.09(ג') תקיים האגודה למלחמה בסרטן צעידה ופעילות משותפת במסלול משפחות בתל חדיד שביער בן שמן. כל ההכנסות מדמי ההרשמה (10 שקל לאדם) - קודש לפעילות האגודה למלחמה בסרטן.

 

• יש לכם חדשות טובות בשבילנו? אתם מוזמנים לשלוח ל NogaGoodNews@gmail.com  

• הכותבת עוסקת במתן פתרונות תוכן "במילים אחרות ": שירותי יצירה ועריכת תכנים.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"לאן נעלם משה אבגי?".סטודיו אימפרו, כל שלושה חודשים סרט
פסטיבל גינות קהילתיות
צילום: איילה וול
משחקים אותה
צילום: צפורת איזנברג
רוח טובה
יד שרה
כיתבו לנו
מומלצים