שתף קטע נבחר

החיילים שירו ליד בת עין - למעצר ביחידותיהם

למרות התנגדות התביעה, בית הדין הצבאי החליט לשחרר את דוד אלפסי וברוך ברנדוין למעצר פתוח. הם ישהו ביחידתם - אך לא יורשו להחזיק נשק, ללכת לשק"ם ולדבר בטלפון

שני החיילים שנעצרו בחשד שירו באוויר באזור ההתנחלות בת עין לפני כעשרה ימים - אירוע שלאחריו נרשם עימות בין מתנחלים לפלסטינים בכפר אום ספא - שוחררו הבוקר (יום א') מהכלא הצבאי, ונשלחו למעצר פתוח ביחידותיהם. בעת האירוע שהו השניים בחופשה.

 

למרות ששוחררו, בית הדין קבע מגבלות חריגות באשר להתנהלותם של החיילים - רב"ט ברוך ברנדוין, המשרת במתקן אדם, וסמל דוד אלפסי, המשרת בגדוד של התותחנים. על השניים

נאסרה גישה לכלי נשק, הם נאלצו להשאיר את מכשירי הטלפון הניידים שלהם אצל החוקרים וחל עליהם איסור לבצע שיחות טלפון.

 

כמו כן קבע בית הדין כי במהלך המעצר הפתוח לא יוכלו השניים לשהות ב"מקומות בילוי" כגון השק"ם או המועדון היחידתי, ויצטרכו לחתום פעמיים ביום ביומן המרותקים, כדי לוודא שהם מקיימים את הוראות בית הדין.

 

שחרורם של השניים למעצר פתוח היה מנוגד לבקשת התביעה, שדרשה ששני החיילים יישארו בכלא הצבאי מספר ימים נוסף, עד

לסיום החקירה. מנגד טען סנגורם, עו"ד חי הבר, כי אין כל הצדקה להשאיר את שני החיילים במעצר בכלא הצבאי. הוא גם התייחס לחשד לשימוש בסמים כלפי אלפסי, שהופרך בבדיקת המעבדה, ואמר כי ניתן להמשיך את החקירה בעוד החיילים מחוץ לכלא.

 

השופטת, סא"ל נועה זומר, ציינה בהחלטתה כי לאחר עיון בחומר הראיות היא קובעת שיש לאפשר את המשך את החקירה, וניתן להתגבר על החשש משיבוש הליכים על ידי הנחיות מדויקות בדבר המעצר הפתוח. עוד ציינה כי אם בעתיד תבקש התביעה להשיב את שני החשודים לכלא בעקבות ראיות חדשות שיתגלו - לא תהיה מניעה לדון בכך מחדש.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עו"ד הבר עם סמל אלפסי
צילום: צפריר אביוב
מומלצים