שתף קטע נבחר

כעס באוצר: "מה בין ביטחון לנקודות ספורט?"

אחרי שנתניהו סיכם עם ברק שתקציב הביטחון לא יקוצץ, באוצר יוצאים למתקפה נואשת, לפני ההכרעה בממשלה - ושוב מסמנים את תנאי אנשי הקבע ו"שכבות השומן המיותרות"

כמה שעות לפני ההצבעה בממשלה על אישור התקציב, במשרד האוצר הרוחות סוערות. שמו של נתניהו אמנם לא עולה במפורש, אבל הסיכום בין ראש הממשלה לשר הביטחון והרמטכ"ל, לפיו תקציב הביטחון לא יקוצץ ואף יגדל, מעורר את חמתם של אנשי המשרד.

 

סערת התקציב

   

גורמים באוצר הגיבו הבוקר (יום ג') על ההחלטה שהתקבלה בתום הדיון הלילי בלשכת ראש הממשלה ואמרו שעם כל ההערכה הרבה למערכת הביטחון -

 הרי כולם יודעים שזהו המקום המרכזי שיש לו "שומנים" אמיתיים לקיצוץ, ובוודאי הרבה יותר שומנים מאלה של מערכות החינוך, הרווחה או הבריאות.

 

באוצר מציינים כי הצעות ההחלטה הראשוניות, לקצץ שלושה מיליארד שקלים מתקציב הביטחון, לא רק שלא פוגעות ביכולות הביטחוניות של צה"ל - אלא לראשונה "מעדיפות ומעצימות את המערך הלוחם".

 

"מה הקשר בין המצב הביטחוני לנקודות הספורט ולהטבות המס על הרכב האישי הצמוד שמקבלים משרתי הקבע?", תוהים באוצר. "ומה הקשר בין המצב לטיסות שיוצאות עשרות פעמים ביום מתל-אביב לבסיסי הדרום ובחזרה כדי שמשרתי הקבע ימשיכו לגור במרכז הארץ?".

 

הגורמים באוצר מדגישים כי "ללא שכבות השומן המיותרות, אנשי הקבע המשרתים בקריה בתל-אביב ימשיכו לפרוש בגיל 45 עם פנסיה תקציבית שמנה על חשבון המדינה ולא ישלמו ביטוח לאומי ומס בריאות כנדרש מכל שאר האזרחים.

 

למרות שהם לא אמונים על קביעת סדר העדיפויות הלאומי, באוצר מתעקשים ש"על ההחלטה לאפשר חוסר התייעלות והמשך הבזבוזים בתקציב הביטחון, משלמים את המחיר המשרדים החברתיים".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שטינייץ וברק. איפה השומנים?
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים