שתף קטע נבחר

ברק: הנהגה אחראית לא תקצץ בביטחון

שר הביטחון יוצא להגנת המערכת בראשה הוא עומד וקורא לבטל את הגזרות המתוכננות של משרד האוצר. שרי העבודה ויו"ר ההסתדרות: דרישות האוצר נובעות מחוסר הבנה כלכלי ואטימות

משרד האוצר מתכוון להטיל גזרות כלכליות על מערכת הביטחון, והשר העומד בראשה נזעק להגן עליה: "לאור האתגרים והאיומים הניצבים בפני מדינת ישראל, ולאור המציאות המדינית-ביטחונית המורכבת, הנהגה אחראית ומפוכחת לא יכולה לקצץ בתקציב הביטחון", אמר השר אהוד ברק.

 

לדבריו,"מדינת ישראל עומדת בפני אתגרים ביטחוניים מורכבים שההתמודדות איתם דורשת משאבים ניכרים ויהיה זה בלתי אחראי להתעלם מהם". שר הביטחון הבטיח להיאבק "בכל כוחו" כדי להעמיד לרשות מערכת הביטחון וצה"ל אמצעים אלה. ברק אף הדגיש כי הוא מתנגד לכל פגיעה בהטבות לחיילים משוחררים: "זו מחויבותנו כחברה למי שתורמים את מיטב שנותיהם לביטחון המדינה".

 

שרי מפלגת העבודה ויו"ר ההסתדרות, עופר עיני, התכנסו בלשכתו של ברק והחליטו כי דרישות האוצר הן "צירוף של חוסר הבנה כלכלי, אטימות חברתית ואנושית, פגיעה בחינוך ותעסוקה וחוסר אחריות מוחלט בתחומי ביטחון המדינה האתגרים שלפניה ועתידה". לדברי השרים, ללא הרחבת התקציב, "אנו בדרך למשבר פוליטי". ח"כ איתן כבל קרא לחבריו למפלגה "לממש את התחייבותם ולגרום לשינוי דרמטי בתקציב המרושע".

 

גם באופוזיציה תקפו את הממשלה. "נתניהו שב ומזכיר לציבור מה שווה מילתו, מה ערך הבטחותיו לפני הבחירות, ומדוע איש אינו מאמין לו. "רק ראש ממשלה אטום של ממשלה מנופחת ושבעת מינויים לענייני כלום מעז להוציא תחת ידיו רשימת גזרות חסרת תקדים וחסרת רחמים, המהווה הכרזת מלחמה על מעמד הביניים והשכבות החלשות", נמסר מקדימה.

  

הצעת האוצר, שפורסמה אמש לראשונה ב-ynet, כוללת פיטורי 1,050 עובדי קבע,

העברת עוד 1,000 תקנים למשרות אזרחיות, העלאת גיל הפרישה, הקפאת כל קידומי הדרגות בצה"ל ובמשרד הביטחון - וגזרות נוספות. במערכת הביטחון לומדים את הסעיפים בהצעה וכבר מתכננים את הקרב נגד הגזרות.

 

במערכת הביטחון מזהירים שכוונות האוצר לחתוך בתקציב הביטחון תפגע פגיעה חמורה ביותר במשרתי הקבע ותגרום לרבים מהם לעזוב את צה"ל. "מאז ומתמיד, היתרון של צה"ל היה בכוח האנושי שלו. הגזרות הללו נגד מי שמקריבים עצמם למען המדינה, גם אם לא תמיד בשדה הקרב, היא סטירה כואבת שבסופו של דבר תגרום נזק לצה"ל ולחברה כולה", אמרו גורמים במערכת הביטחון.

 

בהכנת הידיעה השתתף אטילה שומפלבי
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שר הביטחון. ייאבק על התקציב
צילום: גיל יוחנן
מומלצים