שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  מחאה בחלוקים: הצילו את לימודי רפואת השיניים

  סטודנטים לרפואת שיניים וחברי סגל ההוראה בבית הספר באוניברסיטת תל-אביב, הפגינו מול ישיבת חבר הנאמנים של המוסד. סטודנטית: "אנו לא דואגים לעצמנו, אלא לדורות הבאים אחרינו, שיצטרכו לנסוע לחו"ל על מנת ללמוד רפואת שיניים"

  למעלה מ-100 סטודנטים לרפואת שיניים, רפואה וסגל הוראה הפגינו אמש (שבת) באוניברסיטת תל אביב נגד הכוונה לסגור את בית הספר לרפואת שיניים משיקולים של גירעון תקציבי. המפגינים לבשו חלוקים לבנים וטענו שאם ייסגר בית הספר, שרק אחד דומה לו קיים בישראל, הרי שהמשמעות תהיה מחסור חמור ברופאי שיניים במדינה. ההפגנה, שאינה המחאה הראשונה של הסטודנטים וסגל ההוראה, נערכה מחוץ לישיבת חבר הנאמנים של האוניברסיטה.

   

  נציג מורי בית הספר, פרופסור אריאל בן-עמר, אמר: "מרצי בית-הספר הסכימו בעבר לקיצוצים כואבים על מנת לאפשר את המשך קיומו של בית הספר,

  במסגרת הסכם עם האוניברסיטה שבו התחייבה ההנהלה לקיים את בית-הספר לאורך השנים. כעת האוניברסיטה מפרה את ההסכם. סגירת בית-הספר תביא בהכרח לפגיעה אנושה בעתודת רופאי השיניים. אנו נאבקים לא למען תנאי שכר ופנסיה, אלא למען עתיד רפואת השיניים בישראל".  


  "כל תושבי ישראל ייפגעו". הסטודנטים מפגינים (צילום: אריאל בן עמר)

   

  מזה כמה שנים עומד בית הספר בסכנת סגירה בשל גירעונות מצטברים. בעבר הסכימה המועצה להשכלה גבוהה להעניק תקציב של כ-30 מיליון שקלים כדי להציל את בית-הספר, אולם גם לאחר קבלת תקציב זה נותר גירעון של כ-10 מיליון שקלים. סטודנטית לרפואת שיניים שנה שישית, שירי בטאן-קופרמן, סיפרה על הפגיעה בסטודנטים: "אנו לא דואגים לעצמנו, אלא לדורות הבאים אחרינו, שיצטרכו לנסוע לחו"ל על מנת ללמוד רפואת שיניים. אין ספק שכל תושבי ישראל ייפגעו מכך".

   

  כיום פועלים בישראל שני בתי ספר לרפואת שיניים - האחד באוניברסיטה העברית בירושלים והשני בתל-אביב.

  בשנתיים האחרונות לא מאפשרת אוניברסיטת תל-אביב להירשם ללימודים, דבר שצמצם באופן משמעותי את מספר הסטודנטים.

   

  בהנהלת אוניברסיטת תל-אביב ממשיכים לומר כי הם מחכים להכרעת הוועדה לתכנון ולתקצוב במועצה להשכלה גבוהה, בנוגע להמשך עתידו של בית הספר. לעומת זאת במל"ג אומרים כי בשל הגירעון הקשה שאליו נקלע בית-הספר הם הקימו ועדת חקירה שנועדה לבדוק את מצב בית הספר, בהשוואה לזה שבירושלים בכדי לעמוד על ההבדלים ביניהם וכך להכריע בשאלת עתידו של המוסד החינוכי בתל-אביב.


  פורסם לראשונה 16/05/2009 23:02

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים