שתף קטע נבחר

קרב לא צנוע על צניעות המלונות

מתנגדי ועדת הרבנים לפיקוח הצניעות במלונות הפיצו מכתב לבכירי הרבנים החרדים בו מואשם אחד מראשיה בפריצות - "וחלילה אם חומר זה יגיע לעיתונות החילונית". כעת הם דורשים מחבריה להתנער מהאיש. והאם הוועדה תפוזר?

מחריף המאבק בוועדת הרבנים למלונות: פחות מחודש אחרי שפורסמו הדרישות המחמירות של "הוועדה לצביון העם היהודי" בנוגע לגדרי הצניעות בבתי המלון, מחריפים מתנגדיה את מאבקם נגדה ופותחים חזית נוספת. במכתב אנונימי שנשלח בימים האחרונים אל בכירי הרבנים החרדיים מואשם בכיר בוועדה בשורה ארוכה של עבירות – חוקיות והלכתיות – על רקע מיני. לטענת הכותבים, הכוח המניע את האיש הוא "כסף ונשים". על החתום: "אברכי העם שצביון העם היהודי באמת חשוב להם".

  

כזכור, דרשו חברי הוועדה מהרבנים נותני הכשרות למהדרין שלא להעניק תעודות לבתי מלון והארחה שאינם עומדים בדרישות הצניעות המחמירות - בהן סילוק מכשירי הטלוויזיה מהחדרים, קירוי בריכת השחייה וכן הפרדה בין גברים לנשים בעמדות ההגשה בחדר האוכל ובנקודות נטילת הידיים.

 

רבני הכשרות ומנהלי בתי המלון התנגדו למהלך בטענה שמדובר בדרישות מופרזות, והביעו חשש כי הדבר רק יגרום להורדת רמת כשרות המזון ולפגיעה כלכלית בבעלי העסקים. עוד טענו כי הוועדה פועלת מתוך אינטרסים אישיים שונים שאינם קשורים לצניעות.

 

עליית מדרגה במאבק

במכתב שנשלח אתמול לבכירי הרבנים החרדים, לנותני הכשרות במלונות ולחברי הוועדה עצמה, מואשם כאמור אחד מבכיריה במעשים מיניים חמורים. הכותבים מפרטים את האירועים, קוראים לרבנים להתנער מהאיש, ומזהירים: "חלילה שחומר זה יגיע גם לעיתונות החילונית, ואזי חלילה ייגרם חילול השם גדול, ושמם של רבני הוועדה ייפגע".

  

מדובר בצעד נדיר, כאשר מאבקי כוח פנים-חרדיים מידרדרים למחוזות אלו, וגורמים המקורבים לנושא העריכו כי מטרת שולחי המכתב היא להביא לפיזור "ועדת הצביון היהודי".

  

בתקשורת החרדית נמנעו, כמובן, מכל התייחסות לפרשה, ורק אתר האינטרנט "כיכר השבת" דיווח עליה אתמול בזהירות. "הנושא שאנו חושפים כאן היום הוא חמור ביותר, ועתיד לזעזע את אמות הסיפים", נכתב בידיעה שפורסמה באתר, "מהמסמכים שאנו מחזיקים בידנו, אותם איננו יכולים לחשוף, עולות, וזאת נאמר בזהירות ובאחריות רבה, טענות חמורות מאוד ומגובות בהוכחות לכאורה. גם כותביהם מבינים את הסכנה שבפרסום הדברים ומזהירים: 'חלילה אם חומר זה יגיע לעיתונות החילונית'".

 

על פי "כיכר השבת", מי שעומד מאחורי השגת והצגת המסמכים הם חוקרים פרטיים שנשלחו על ידי בעלי מלונות שנפגעו מפעילות הוועד, והערכה היא כי "בשלב זה לא ניתן יהיה ככל הנראה להמשיך בפעילות הוועד, לפחות עד לעריכת בדק יסודי והסקת מסקנות".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בלי בריכה מעורבת? אילוסטרציה
צילום: אילן הלפרין
מומלצים