שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  הנשיות מייצגת את הנסתר והמסקרן בנפש

  אלמוג קיומה של האשה הוא ניצוץ אלוהי. וכשבמעמקי בטנך צומחים חיים חדשים, מתעוררת בך יראת קודש מהולה בכאבי גב וקוצר רוח. המכניזם הנפשי הנשי טמון בעומק געגוע הנצחי

  אשה היא פלא בריאה. מורכבותה רבה, ואת המכניזם הנפשי שלה כמעט ובלתי אפשרי להסביר. למעשה המכניזם הנפשי של האשה נחבא אל הכלים וטמון בעמקי געגוענו הנצחיים. אי שם בתהומות אדמת הבטן, על קרקע אוקיינוס של חומרי גלם מופלאים, בין זרמי רגש ואוצרות נצח, מתכרבל לו אלמוג של דם. אלמוג קיומה של האשה. הרחם.

   

  אלמוג קיומה של האשה הוא ניצוץ אלוהי, המסקרן את האנושות משחר ההיסטוריה ועד ימינו. כשבמעמקי בטנך צומחים חיים חדשים, מתעוררת בך יראת קודש מהולה בכאבי גב וקוצר רוח. מסתורין אופף את אלמוג הדם, מתוקף היותו נחבא. הנשי מייצג את הנסתר והלא נודע בנפש האדם.

   

  כשאלמוג קיומך נסתר מהעין, צומחת בך זוגיות אמביוולנטית עם יכולת הבריאה שבתוכך. בשעה שילדים זכרים זבי חוטם מנופפים בדגלם וחושפים אותו לכל בגאווה, ילדות נבונות מביטות אל עיניי האם בשאלה: איפה הדגל שלי? אז עוטפת אותן האם בחיבוק רחמי ומכרבל, כאילו אומרת: הוא טמון בלב ימים רבים. במקום שמור ונסתר. יעבור עוד זמן עד שתתגבש ההבנה שלא כל "יש" ניתן לראות, ומה שלא נראה אינו בהכרח "אין".

   

  הנסתר מהעין מצמיח מתוכו פוטנציאל הוכחה. לשם מימוש הפוטנציאל נדרש גבר, שכבר הוגדר כאורגניזם מקומם מעט. עובדה זו מסבכת את העניין עוד קצת. זהו אותו פוטנציאל שמקשה כל כך על חייהן של רבות מבנות המין הנשי. ראשית מפני שהגברים קיבלו פטור מחובת ההוכחה (את שלהם רואים), וזה די מקומם. שנית, רבים מבינינו מעדיפים סיפוקים מידיים ולא כל מיני הבטחות לעתיד. תנו לי דגל עכשיו ועזבו אותי מפוטנציאלים, אלמוגים חבויים ומהבאת ילד לעולם כאקט של ניצחון!

   

  אף אחת לא רוצה להיות פונקצית רבייה

  קושי הרבה יותר משמעותי קשור באפשרות שיראו באשה רק אלמוג. פלאית ככל שתהיה, אף אחת לא רוצה להיות פונקצית רבייה. זה טיפה מעליב שדגיגים גבריים מסוימים מחפשים את הנתיב לחום האלמוגי ולהפרייתו ומוותרים על שאר הכישורים והפוטנציאלים הניצבים מולם.

   

  וכך, במקביל לפוטנציאל ההוכחה על קיומו של האלמוג, זורמת בעורקי חלק מהנשים מחאה נגד הפיכתו לחזות הכל. לצד הנשיות הכמהה לגבר, צומחת לה נשיות המתקוממת נגדו. אם כניסה לקשר משמעותי עם גבר מייצגת צעד ראשון בהפיכתך מאדם רב רבדים ואיכויות לאלמוג דם שמייצר ילדים, אז לא תודה. מה גם ששחייתם של דגיגים בין שיפולי האלמוג יוצרת פעמים רבות היקשרות של בעלת האלמוג לספּק הדגיגים, מה שמכריח אותה להיות בררנית יותר בבחירת הספּק.

   

  הבעיה מסתבכת כשנכנס לתמונה הגבר, שהוא מצידו לא נברא כדי להקל על החיים. הופעתם של דגלנים גבריים מעוררת חשש רב מצד מי שחוששת מביטול השכבות הסובבות את הרחם.

   

  לעומת הגבר-גבר, יש גברים רגישים ומעודנים, שעמלים להצניע את גבריותם. אם תבקשו ממש יפה הם אפילו יהיו מוכנים להסיר את דגל גבריותם ולהעניק לכן אותו כשי. העיקר שאף אחד לא יהיה מוטרד. מה שנראה כמחווה אצילית שעשויה לפתור את התסבוכת מתגלה כחרב פיפיות. ברגע שדגל הגבריות הוסר ואין סכנה שגבר פרימיטיבי ומסוקס ימרר את חיי זוגתו, בחירת ליבו מתחילה להרהר בשאלה אם באמת כדאי לליבה לבחור בו.

   

  אל תתנו לאף גבר פרימיטיבי לרמוס את אישיותכן

  פה ושם נחמד שיש אשה ויש גבר, שיש תשוקה ויש מתח, שיש ריבים ומאבקים, פערים וסקרנות, נסיכים שמצילים נסיכות ואבירים שנלחמים על עלמות. ובעצם לשם מה התכנסנו אם אתה כל כך בקלות מוותר על הדגל?

   

  וכך לא תתנו לאף גבר פרימיטיבי לרמוס את אישיותכן, ולאף מטרוסקסואל רגיש להתעלם מנשיותכן. אם להיות כנים, צריך להודות שהבעיה לא תמיד קשורה בפרטנר שניצב מולכן, אלא בקטבים בתוך נפשכן המסקרנת. מצד אחד תקתוק השעונים מוסיף על הכמיהה הטבעית לקשר וממריץ את המוטיבציה למימוש אלמוג הדם, ומצד שני קשר משמעותי מייצג (ברמה כלשהי) את האפשרות לתמצות זהותכן הכוללת לאלמוג אמהי וחמים.

   

  מי אמר שהחיים פשוטים? אם אשה מסוימת חפצה בזוגיות עם דגלן ובמימוש הפוטנציאל האלמוגי, היא תאלץ להסתפק בגבר כפרטנר. בסופו של יום תקתוק השעונים מכריח להתגבר על הקונפליקטים המדוברים ולבחור דגלן ראוי. מכיוון שמדובר במורכבות נפשית מייסרת, די סביר שתצפו שבגבר שלכן יהיה הכל.

   

  הגבר הנבחר לזוגיות משמעותית צריך להיות חכם כמו מארי קרי, יפה כמו ארוס, סקסי כמו שוקולד, טוב לב כמו אברהם אבינו, שובב כמו משה דיין, מסוקס כמו סברס, רגיש כמו משורר וגברי כמו ג'יימס בונד. אני אישית מכיר כמה נשים שלא מסתכלות על גברים שהם פחות ממטר שמונים, אבל זה כבר עניין של טעם. וכך גבר ממוצע פלוס ימצא עצמו מבולבל ומתוסכל כשהוא ניצב מול אשת האלמוג החיננית.

   

  קיימות נשים שעשויות להיות פרטנריות מופלאות

  אבל אל לכם, גברים יקרים, לאבד תקווה. קודם כל מפני שהג'יפ החדש שרכשתם מוכיח מעל כל צל של ספק שאתם גברים מסוקסים, בעלי שרירים מרשימים. דבר שני, ברצוני לגלות לכם שקיימות נשים שוות וחכמות, שעיבדו בצורה טובה את הקונפליקטים והחרדות המדוברות ועשויות להיות פרטנריות מופלאות בכל מובן.

   

  מדובר בנשים שאינן חוששות מנשיותן וממיניותן, ואינן חשות נחותות מהגברים בשום צורה שהיא. למעשה מדובר באותן נשים מצליחניות, אסרטיביות וחכמות, שמעוררות בחלקנו את הפרנויה שמא יגזלו מאיתנו את דגלנו. מה שלא מאפשר לרבים מהגברים ליצור איתן קשר כלשהו ומחזיר אותנו בדיוק לנקודת ההתחלה - המכניזם הנפשי הגברי.

   

  הערה לכל המודאגים: הכותב מודע לכך שגוף האדם אינו מכיל בדרך כלל אלמוגים ושהנפש אינה מצויה בזין. הזין מצידו רחוק מלהיות שריר, והגבריות איננה ניתנת להיכלל בדימוי בודד של שריר. הכללות מפספסות את הפרט, ואת נפש האדם קשה מאוד להסביר בכלל, ובטור אחד או שניים בפרט.  


   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אי שם בתהומות אדמת הבטן, על קרקע אוקיינוס של חומרי גלם מופלאים
  צילום: jupiter
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים