שתף קטע נבחר

חגיגת ילדים באל-אקצה: "לאהרונוביץ' אין זכות"

התנועה האיסלאמית ערכה את פסטיבל הילדים השנתי בירושלים וגייסה כשלושה מיליון שקלים למען מסגד אל-אקצה. סגן יו"ר הפלג הצפוני של התנועה פנה לשר לביטחון פנים: "אהרונוביץ', אין לך זכות לסנטימטר אחד במסגד ואדמתו"

אלפי ילדים ערבים עלו היום (שבת) לירושלים כדי לחגוג את הפסטיבל השנתי של "קופת ילדי אל-אקצה". הילדים תרמו את דמי הכיס שלהם למען המסגד ומוסדות התנועה האיסלאמית. סגן יו"ר הפלג הצפוני של התנועה, השייח כאמל ח'טיב, נאם בפני הילדים והדגיש כי המוסלמים לעולם לא יוותרו על אף חלק מהאתר הקדוש. 

 

החל משעות הבוקר המוקדמות עלו לירושלים כ-200 אוטובוסים עמוסים בילדים מיישובים ערבים ברחבי הארץ.

הילדים מסרו את קופות הכסף מיישוביהם ובתנועה האיסלאמית מעריכים כי השנה הצליחו לגייס כשלושה מיליון שקלים. באירוע השתתפו גם ראשי התנועה, שייחים ומכובדים, בהם שייח ח'טיב, שהגיע ביחד עם ארבעת ילדיו.  

 

בנאומו בפני הילדים אמר השייח: "אין לנו שותפים פה במסגד". בכך הוא התייחס לביקורו באזור של השר לביטחון פנים. "אהרונוביץ', אין לך זכות לסנטימטר אחד במסגד אל-אקצה ואדמתו", הבהיר. "מסגד אל-אקצה הוא מקום קדוש וכבוש, כמו כל ירושלים שנכבשה על ידי צה"ל ב-1967. צריך להוציא את הכיבוש מהמסגד ומירושלים בכלל".


הפסטיבל באל-אקצה, היום (צילום: רויטרס)

 

ח'טיב אף התייחס לימי בין המיצרים, המציינים את חורבן הבית. "היהודים מציינים את ימי האבל, אבל שלא יחשבו שהם יוכלו לבנות את בית המקדש על חורבות מסגד אל-אקצה. היום הזה לא יגיע. אלה החולמים שאנחנו המוסלמים נוותר על חלק ממסגד אל אקצה צריכים לדעת שהחלום שלהם לא יראה את האור".

 

מפעל "הקופה של ילדי אל אקצה" הושק לפני שמונה שנים ומאז צבר תאוצה בקרב חברי התנועה האיסלאמית. בכל בית מוסלמי שיושביו משתייכים

לתנועה ניתן למצוא קופה שאליה תורמים מדי יום הילדים. זו השנה השביעית שבה מתקיים הפסטיבל ובתנועה האיסלאמית מקווים כי הכספים יממנו את המסגד בירושלים ואת מוסדות התנועה.

 

בשנה שעברה החרימה המשטרה את הכסף שגייסה התנועה בטענה שהוא נועד לממן את חמאס. פעילי הפלג הצפוני, שעדיין כואבים את החרמת הכסף, טוענים היום כי מדובר בגניבה לכל דבר. "הם גנבו לילדים את הכסף והגיע הזמן שיחזירו להם אותו. הטענה שאספנו את הכסף עבור חמאס היא שקר גדול. הכסף מיועד למטרה אחת ויחידה - למען מסגד אל-אקצה", אמר ל-ynet ח'טיב.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לא מוותרים על הר הבית
צילום: רויטרס
מסגד כבוש. ח'טיב
צילום: עידו בקר
אין זכות. אהרונוביץ' (ארכיון)
צילום: דודי ועקנין
מומלצים