שתף קטע נבחר

אהרונוביץ' בהר הבית; הווקף: פרובוקציה מסוכנת

בלוויית מפקד המשטרה - ובשקט תקשורתי - סייר השר לביטחון פנים באזור מסגד אל-אקצה, ועורר זעם בקרב המוסלמים: "הכניסה הפרובוקטיבית עלולה לסבך את המצב העדין ממילא", נמסר מהווקף. ח"כ א-סנע: "ביקור עלוב"

לראשונה מאז נכנס לתפקידו, סייר הבוקר (יום ג') השר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ', במתחם הר הבית. את השר, שעמד מקרוב על היערכות המשטרה באזור, ליוו המפכ"ל המשטרה, רב ניצב דודי כהן, ומפקד מחוז ירושלים, ניצב אהרון פרנקו. המשרד לביטחון פנים הודיע על הביקור לתקשורת רק בדיעבד, ועורר את זעמם של המוסלמים.

 

אהרונוביץ' סייר במשך כשעתיים במתחם הר הבית ובאזור מסגד אל-אקצה. מהמשרד לביטחון פנים נמסר כי הסיור הסתיים ללא ארועים חריגים. עוד נמסר, כי מהמשרד הסיור תואם מראש עם נציגי הווקף, שהתלוו לסיור ואף הכניסו את הבכירים למתחם. עם זאת, לאחר הביקור הגיבה הנהלת הווקף בזעם, ומסרה כי מדובר "בכניסה פרובוקטיבית למתחם הקדוש, שעלולה לסבך את המצב העדין".


שוטר במתחם אל-אקצה. השר "יישא בתוצאות הביקור" (צילום ארכיון: AP)

 

ח"כ טאלב א-סנע (רע"מ-תע"ל) אמר כי "זה ביקור פרובוקטיבי ועלוב. האיש אינו רצוי שם. אם מטרת הביקור היא להתגרות במוסלמים ולנסות להראות להם מי בעל הבית, אז הוא מנסה להבעיר תבערה והוא יישא בתוצאות ביקורו". א-סנע הוסיף כי הוא מקווה שהשר לא פלט במהלך ביקורו שוב את המילה ערבוש".

 

אהרונוביץ' מרבה לסייר ברחבי הארץ ולאחרונה עורר את חמתם של חברי הכנסת הערבים, כשבמהלך סיום בתחנה המרכזית בתל-אביב, פנה לסוכן משטרה שלבש בגדים מלוכלכים, ואמר לו: "אתה נראה כמו ערבוש אמיתי". שעות לאחר מכן התנצל השר ואמר: "התבטאות זו אינה משקפת את תפישת עולמי".

 

בהכנת הידיעה השתתפו אפרת וייס, שרון רופא-אופיר ועלי ואקד
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים