שתף קטע נבחר

הכל בגלל סכין גילוף

שוטר עצר אדם שביקש להיכנס לתחנה המרכזית בירושלים עם סכין. האיש, אמן המגלף בעץ, תבע פיצוי של 18 אלף שקל על עוגמת נפש, אך בית המשפט לתביעות קטנות דחה את בקשתו, "עם כל ההבנה לתחושותיו הקשות"

אמן העוסק בגילוף עץ, קנה סכין בחנות "ג'נטלמן" בקניון התחנה המרכזית בירושלים, בספטמבר 2007. למחרת היום, חזר עם הסכין לקניון, במטרה לקבל מהחנות תעודת אחריות ושירות, אלא שהמאבטח בכניסה עצר אותו ולא אפשר לו להיכנס פנימה, עד שיקבל לכך אישור משוטר.

 

לתדהמתו, השוטר שהגיע למקום ובחן את הסכין החליט לעצור אותו בו במקום, לעיני כל האנשים ששהו בתחנה המרכזית. לטענת האמן, השוטר עיכב אותו בנקודת המשטרה שם, על אף שהמוכר בחנות אישר, כי הסכין נקנתה אצלו יום קודם לכן וכי הוא מכיר את התובע, שחיפש סכין לגילוף עצים.

 

התובע טען כי נגרמה לו עוגמת נפש רבה וביקש לפצותו ב-18 אלף שקל.

 

השוטר הפעיל שיקול דעת מקצועי

המדינה טענה בכתב ההגנה, כי לנוכח מציאות החיים בישראל ותופעת הסכינאות, הפעיל השוטר שיקול דעת מקצועי בתום לב, ופעל במסגרת תפקידו. לטענתה, החלטתו לנקוט אמצעי זהירות לא חרגה ממתחם הסבירות.

 

השופטת אנה שניידר מבית-המשפט לתביעות קטנות בירושלים קיבלה את טענות ההגנה. היא קבעה, כי עם כל ההבנה לתחושותיו הקשות של התובע, שכוונותיו היו טהורות בעת שרכש את הסכין, עדיין נראה שהשוטר אכן פעל באופן סביר, בנסיבות העניין. על רקע זה, היא לא מצאה מקום לתת את הסעד המבוקש לתובע.

 

לאור האמור, התביעה נדחתה ללא צו להוצאות.

 

לעיון בפסק הדין

 

לאתר המשפט הישראלי פסק דין

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: צביקה טישלר
מאבטח בקניון (אילוסטרציה)
צילום: צביקה טישלר
מומלצים