שתף קטע נבחר

פרס לשר הפנים: שקול שוב את גירוש ילדי הזרים

נשיא המדינה שלח מכתב מיוחד לשר אלי ישי: "אין אנו יכולים להישאר אדישים. מי כעם שסבל מרורים בארצות הגולה ראוי שיהא רגיש כלפי הזולת החי בקרבו". פרס ביקש לשקול שוב את הכוונה לגרש ילדים זרים עם משפחותיהם

נשיא המדינה משמיע קול רם וברור. שמעון פרס פנה הבוקר (יום ה') לשר הפנים אלי ישי וביקש ממנו לשקול פעם נוספת את גירושם של ילדי העובדים הזרים מישראל.

 

 

במכתב ששלח הנשיא ללשכת שר הפנים כתב: "ברצוני לפנות אליך בעניין גירושם של ילדי העובדים הזרים מישראל. מי כעם שסבל מרורים בארצות הגולה ראוי שיהא רגיש כלפי הזולת החי בקרבו.

 

סוגיית הגירוש - כותרות אחרונות:

 

"אין אנו יכולים להישאר אדישים לגורלם של הילדים ובני הנוער. אני מודע למורכבותה של הסוגיה אך סבור שמן הראוי שיימצא פיתרון הוגן ברוח המסורת והמורשת של עמנו ובמסגרת החוק בנושא זה", הבהיר פרס.


פרס בביקור בבית הספר "ביאליק רוגוזין" (צילום: יוסף אבי יאיר אנגל)

 

במכתב הזכיר הנשיא את ביקורו האחרון בבית הספר "ביאליק רוגוזין" בתל אביב, שם מתחנכים ולומדים ילדי העובדים הזרים. "חשתי בהם את טעם ישראל שבה נולדו, שמעתי עברית שמצלצלת ללא זיוף בפיהם, הרגשתי את קשרם ואהבתם העמוקים לישראל ורצונם לחיות בה, לשרת בצבאה ולתרום לחיזוקה".

 

פרס השתמש גם בטיעון מן המקרא: "משפט אחד יהיה לכם, כגר כאזרח יהיה: כי אני ה' אלוהיכם (ויקרא פרק כ"ד פס' כ"ב)".

 

העתק מן המכתב נשלח גם לראש הממשלה, בנימין נתניהו, שמלשכתו נמסר מוקדם יותר השבוע כי אנשי המקצוע הונחו למצוא פתרון לסוגיה.

 

ביום ראשון: דיון מיוחד

מנתוני מרכז המחקר והמידע של הכנסת עולה כי בארץ שוהים 2,800 ילדים שהם בנים למהגרי עבודה או למבקשי מקלט - מרביתם מתגוררים בתל-אביב. בעקבות שינוי המדיניות של יחידת "עוז" של מנהל האוכלוסים במשרד הפנים, החל מ-1 באוגוסט, עוד יומיים, הם יהיו מועמדים לגירוש.

 

בעקבות בדיקת ynet שהעלתה כי רבים מהשרים מתנגדים לגירוש, שלחו אתמול ארגונים חברתיים מכתב לשרים, שבו הם מבקשים לנקוט פעולה למניעת הצעד. הארגונים מבקשים מהשרים לתמוך בהצעת ההחלטה של שר החינוך, גדעון סער, לפיה עד קביעתו של הסדר למתן מעמד לילדים ששוהים בישראל ללא מעמד, לאחיהם ולהוריהם,

 לא יינקטו פעולות אכיפה נגד הילדים ובני משפחותיהם. "על שרי הממשלה להיענות לקול הציבור - ולשמור על הילדים", אמרו ל-ynet אנשי הארגונים החברתיים.

 

ביום ראשון בצהריים, מיד בתום ישיבת הממשלה שצפויה לעסוק בין היתר בנושא זה, תתקיים בלשכת השר ישי ישיבה מקצועית לבחינת פתרון לסוגיית גירוש הילדים. "החלטתי לשמוע אם יש חלופות שלא דורשות שינויי חקיקה ומהלכים ארוכי טווח כדי לפתור את בעיית ילדי הפליטים", אמר שר הפנים. "אמרתי יותר מפעם אחת שאני רגיש מאוד לסוגיית הילדים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פרס וילדים. אין להישאר אדישים
צילום: יוסף אבי יאיר אנגל
ישי. ישמע חלופות
צילום: ודים דניאל
מומלצים