שתף קטע נבחר

בתיה"ס להורים: שהילדים יביאו אמצעי חיטוי

הורים מאזורים שונים בארץ מדווחים כי בתי הספר העבירו הנחיה לפיה על הילדים להצטייד בסבון ובג'ל אלכוהול לחיטוי ידיים, במטרה לצמצם את סיכון ההדבקה בשפעת חזירים. אחד ההורים: "אנחנו כבר לא מתפלאים, ממילא אין סבונים בשירותים ואנחנו גם כך מממנים הכל". משרדי החינוך והבריאות: לא הוצאנו הנחיה כזו

האם גם אתם קיבלתם הוראה ממנהל בית הספר לרכוש עבור הילד סבון לשטיפת ידיים, או ג'ל לחיטוי למניעת שפעת החזירים? אתם לא לבד. עדויות שהגיעו בימים האחרונים למערכת ynet מהורים באזורים שונים בארץ, מעלות תמונה דומה: הורים המתבקשים על-ידי בתי הספר לצייד את הילדים בחומרי ניקוי וחיטוי, במטרה לצמצם את הסיכון לחלות בשפעת החזירים. הדיווחים הגיעו מהורים בקריות, חיפה, פתח תקווה, ראשון לציון, באר שבע, מודיעין, רמת גן, גבעתיים ותל אביב.

 

 

משרדי הממשלה: ההוראה - בניגוד להנחיות

משרדי הבריאות והחינוך הוציאו הנחיות להתמודדות בתי הספר עם שפעת החזירים לקראת תחילת שנת הלימודים. במסגרת ההנחיות הללו, הומלץ על סדרה של אמצעי היגיינה למניעת הדבקה בשפעת החזירים.

 

בין היתר הומלץ על שימוש במגבות נייר לשטיפת ידיים, קינוח אף בממחטות חד פעמיות, עיטוש למרפק ושטיפת ידיים במים ובסבון ובאם ניתן גם בג'ל לחיטוי. עם זאת לא ניתנה כל הנחיה כי על הילדים להצטייד באביזרים כלשהם בעצמם למניעת שפעת חזירים. מהחוזר עלה כי זוהי חובת בית הספר לספק את ציוד ההיגיינה הדרוש. "אתה חושב שבית הספר ידאג לסבון לכל תלמיד?" אומר אלון, אב לשלושה מבאר שבע. "המורה אמרה במפורש לילדים להביא מהבית ג'ל לחיטוי ולמרוח על הידיים אחרי השירותים. זה לא ממש מפתיע. אנחנו מממנים את רוב מתקני בית הספר. אז עכשיו דורשים מאיתנו לקנות סבון, או אלכוהול, עוד מעט יגידו לילדים להביא נייר טואלט".

 

לדעתה של שרון, אמא לילדים בבית ספר יסודי במודיעין, ההוראה החדשה היא לא פחות משערורייה: "המורה אמרה לנו במפורש לקנות ג'ל אלכוהולי לילדים ובלעדיו הן לא יוכלו להיכנס לכיתה. כך נמסר גם להורים נוספים בישובים מסביב. לא כואב לי על הכסף עצמו אלא על הפרנציפ, ועל כך שבית הספר לא רואה שום אחריות בדאגה לילדים מתוקף חוק חינוך חינם".

 

ממשרד הבריאות נמסר בתגובה כי המשרד לא העביר כל הנחיה לצייד את הילדים בסבון או אלכוהול חיטוי וכי לא קיימת הנחיה עולמית לחטא ידיים בקרב אנשים בריאים למניעת הדבקה בשפעת החזירים. עוד מוסרת דוברת המשרד כי הנושא נמצא באחריותו של משרד החינוך, שכאמור אינו כולל המלצה כזו.

 

ממשרד החינוך נמסר בתגובה: "לא הופצה שום הנחייה או הוראה לגבי חיוב הורים לצייד ילדיהם בתכשירים כאלה או אחרים. ההנחיה המפורשת של משרד החינוך מתייחסת לכך, שאחד מאמצעי המניעה להידבקות בשפעת, הינו שמירה על היגיינה, בין היתר על ידי שטיפת ידיים באמצעות שימוש במים וסבון בלבד. יודגש, כי המשרד מתנגד לחיוב הורים לצייד את ילדיהם בתכשירים. משרד החינוך מרענן כל העת את ההנחיות למנהלי בתי הספר על דרכי המניעה מהידבקות בשפעת החזירים והתפשטותה".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הביאו מהבית? אזרחיות נזהרות במקסיקו סיטי
צילום: AP
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים