שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  איילון: לא נלמד מוסר ממי שתמך באימוץ הדו"ח
  סגן שר החוץ אמר בעקבות החלטת מועצת זכויות האדם של האו"ם לאמץ את דו"ח גולדסטון, כי "הדו"ח הזה לא ישנה את פעולות ישראל להגנת אזרחיה". ח"כ אבי דיכטר אמר כי "דיון באו"ם יהיה בחזקת פשע". ח"כ ברכה בירך

  מועצת זכויות האדם של האו"ם אימצה את דו"ח גולדסטון - ובישראל מותחים ביקורת. סגן שר החוץ, דני איילון, אמר הערב (יום ו') ל-ynet כי "ישראל דוחה בשאט נפש את ההחלטה המעוותת ואת הדו"ח המסוכן של גולדסטון, המעודד טרור". בעקבות ההחלטה בז'נבה, יועבר הדיון בדו"ח למטה האו"ם בניו-יורק, ואולי אף למועצת הביטחון.

   

  איילון הוסיף, כי "אנו מעודדים מהמדינות שהצביעו נגד אימוץ הדו"ח, ואלה שלא הגיעו ונמנעו. הן הביעו מדיניות אחראית.

  ישראל לא תלמד מוסר מהמדינות שתמכו בהחלטה, שאצלן זכויות האדם - מהן והלאה. הדו"ח הזה לא ישנה את פעולות ישראל להגנת אזרחיה".

   

  מוקדם יותר פרסם משרד החוץ הודעה, לפיה "ישראל דוחה את ההחלטה הלא צודקת במועצה לזכויות האדם בז'נבה. ההחלטה מעניקה עידוד לארגוני הטרור בעולם כולו ומזיקה לשלום העולמי".

   

  במשרד החוץ אמרו עוד, כי "החלטת המועצה פוגעת במאמצים לשמור על זכויות האדם לפי החוק הבינלאומי ובמאמצים לקדם את תהליך השלום במזרח התיכון", וכי ישראל "תמשיך לממש את זכותה להגנה עצמית, ותפעל לשמור על ביטחון תושביה".

   

  גולדסטון: יש לגנות גם את חמאס

  מחבר הדו"ח עצמו, ריצ'רד גולדסטון, התייחס להצעת ההחלטה שהוגשה למועצה, והביע אכזבה. בראיון לעיתון השוויצרי "הזמן" אמר, כי "הצעת ההחלטה הזאת מעציבה אותי, משום שהיא מטיחה האשמות רק בישראל. אין בה ולו משפט אחד שמגנה את חמאס, כפי שעשינו בדו"ח שלנו". דבריו נאמרו טרם ההצבעה.

   

  ח"כ אבי דיכטר (קדימה) אמר בעקבות אימוץ הדו"ח,

  כי "דו"ח גולדסטון נולד בחטא, שההחלטה היום מעלה אותו לדרגת עוון. עכשיו על ישראל להילחם כדי למנוע מצב שהדיון במועצת הביטחון ובאו"ם יביאוהו לדרגת פשע". לדבריו, "הדיון באו"ם יהיה בחזקת פשע שאת מחירו ישראל תידרש לשלם, למרות שיצאה לאחת המערכות הצודקות ביותר בהגנתה על אזרחיה".

   

  לעומתו, יו"ר חד"ש, ח"כ מוחמד ברכה, בירך על החלטת מועצת זכויות האדם של האו"ם. ח"כ ברכה אמר, כי "הדו"ח חובר על-ידי ועדה שבראשה עומד אדם שלא ניתן לטעון נגדו שהוא בעל פניות נגד מי מהצדדים. הדו"ח קבע שישראל ביצעה פשעי מלחמה, ומסתובבים בה פושעי מלחמה שיש להעמידם לדין".

   

  בהכנת הידיעה השתתפו אמנון מרנדה ושרון רופא-אופיר
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  סגן שר החוץ. תוקף את ההחלטה
  צילום: רויטרס
  מועצת זכויות האדם
  צילום: AFP
  גולדסטון. דיון גם בניו-יורק
  צילום: AFP
  מומלצים