שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  כל הילדים (גם הזרים) קופצים רוקדים
  עלמה זהר, אלון אבוטבול, דודי לוי, גלעד כהנא, דן תורן, יעל דקלבאום ואחרים, נפגשו היום עם ילדי עובדי זרים לשירה משותפת בדרום תל-אביב, במטרה לעורר מודעות למצבם של הילדים החוששים מגירוש מהארץ. כך זה נראה ונשמע

  במטרה לעורר את המודעות למצבם של ילדי העובדים הזרים העומדים בפני גירוש, נרתם "פסטיבל הגיטרה" לפעולה וערך היום מפגש מיוחד בין אמנים שאכפת להם וילדים שעתידם לוט בערפל. בשביל לעודד מעורבות ותמיכה של הציבור וכדי לייצר דעת קהל חיובית לנושא נפגשו עלמה זהר, אלון אבוטבול, דודי לוי, גלעד כהנא, יעל גולנדסקי, דן תורן, מיכאל גריילסאמר, יעל דקלבאום ולהקת "בום פם" עם ילדים בין הגילאים 3- 10 לשירה משותפת בדרום תל-אביב של "כל הילדים קפצים רוקדים". 

   

   

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  "יש כמה עובדות חשובות שהביאו אותי ליזום את המפגש הזה", מספרת עלמה זהר.

  "1,200 ילדים מועמדים כיום לגירוש. הילדים נולדו בארץ. הם מעולם לא יצאו ממנה ועברית היא שפת האם שלהם. הילדים האלו הם קורבנות של מדיניות 'הדלת המסתובבת', לפיה מדינת ישראל מגרשת עובדים ובו בזמן ממשיכה לייבא אחרים. זו שיטה אכזרית שנועדה לקבע את מעמדם חסר ההגנה והזכויות של העובדים הזרים בישראל".

   

  "חשוב לזכור", מוסיפה זהר, "העובדים הזרים אינם גוזלים מאיתנו דבר. הם כוח עבודה חיוני במשק הישראלי. אם הם לא יהיו כאן בתים לא ייבנו, היבול ירקב בשדות וזקנים ישכבו מוזנחים בחיתולים. אף ישראלי לא ילך לעבוד במקומם בעבודות שבהן הם עובדים".

   

  פרט למפגש שהתקיים היום, נרתמה הפקת פסטיבל הגיטרה ליוזמה של עלמה זהר, לנצל את בימת הפסטיבל ואת האמנים המשתתפים ולקרוא נגד גירוש הילדים. הפקת הפסטיבל מזמינה ומארגנת, בשיתוף עם "מוקד הסיוע לעובדים זרים" ו-"The Israeli Children", קבוצה של ילדי עובדים זרים שיגיעו לפסטיבל באוטובוס מיוחד וייהנו מיום כיף הכולל סדנאות יצירה ומוסיקה, מפגשים עם אמנים, הופעות ועוד. בפסטיבל עצמו יפעילו מתנדבים של הארגונים עמדות הסברה וגיוס מתנדבים. "את רווחי הפסטיבל

  אתרום לרווחת ילדי העובדים הזרים", מצהיר עמרי דולב ממפיקי הפסטיבל.

   

  אלון אבוטבול, יוזם הפסטיבל מסכם: "זו יוזמה של עלמה, אנחנו גאים בה ושמחים לעזור במה שאנחנו יכולים כדי לעורר את המודעות ולשמח את החברים הקטנים שלנו. אנחנו חשים שאנחנו עושים משהו אמיתי למען המאבק החשוב הזה, ומאד מקווים שהוא יצליח".

   

  • פסטיבל הגיטרה במדבר יתקיים בחאן השיירות (ליד שדה בוקר) 5-7/11/09, לפרטים נוספים ולמפגש עם הילדים  לחצו כאן.

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  עלמה זהר ואחת הילדות
  צילום: רועי גזית
  דן תורן וחבר
  צילום: רועי גזית
  מתוך התערוכה "ילדות בצל הגירוש"
  צילום: אורן בירן
  מתוך התערוכה "ילדות בצל הגירוש"
  צילום: אורן בירן
  רוח טובה
  יד שרה
  כיתבו לנו
  מומלצים